Koncert "Miłość Poety"
Robert Schumann - Dichterliebe op. 48
17 maja 2004 o godzinie 21.00 sala MDK - wstęp wolny

Znakomity tenor, specjalizujący się w nieszablonowym repertuarze, Wojciech Maciejowski, zaprezentuje (z towarzyszeniem pianistki Laury Sobolewskiej) arcydzieło Roberta Schumanna, bardzo rzadko spotykane na estradach koncertowych - cykl pieśni "Miłość Poety" do słów Heinricha Heine. Doskonałe wykonawstwo, piękna, niezwykle emocjonalna muzyka z pewnością pozostawią u słuchaczy niezapomniane wrażenia.

Wojciech Maciejowski - tenor Urodził się w 1961 roku w Poznaniu. Przez 10 lat był chórzystą i solistą Poznańskiego Chóru Chłopięcego Jerzego Kurczewskiego. Jest absolwentem muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Podyplomowego Studium Dyrygenckiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Wydziału Wokalno - Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu (dyplom z wyróżnieniem - klasa prof. Ewy Wdowickiej). W 1990 roku był stypendystą Towarzystwa Mozartowskiego i Akademii Mozarteum w Salzburgu. Jest laureatem konkursów wokalnych: trzy nagrody na Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, I nagroda na Konkursie Moniuszkowskim w Warszawie w 1989 roku. Współpracuje z teatrami operowymi w kraju i za granicą. Wojciech Maciejowski występował także na znanych festiwalach muzycznych m.in. Brighton, Praska Wiosna, Wiener Klassik, Mozartwoche Salzburg. Na swym koncie ma liczne nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe w Polsce, Czechach, Niemczech i Austrii. Od 1996 roku prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku 1999 - Dyrektor artystycznego festiwalu Świnoujskie Dni Muzyki -Viva la Musica

Laura Sobolewski - pianistka Urodziła się w 1973 roku w Głogowie. Ukończyła studia pianistyczne w poznańskiej Akademii Muzycznej w klasie fortepianu prof. W. Andrzejewskiego. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez R. Baksta i Vitaly'ego Margulisa. Jest laureatką licznych konkursów pianistycznych, m. in. J.S. Bacha, Międzynarodowego Konkursu im. Karola Szymanowskiego oraz Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Ragusa - Ibla na Sycylii. Jest dwukrotną stypendystką Ministerstwa Kultury i Sztuki a także laureatką Konkursu Europejskiej Fundacji Muzycznej Yamaha. Koncertuje w Polsce i za granicą. W 2002 roku wystąpiła z serią koncertów w USA (m.in. w nowojorskiej Carnegie Hall). Jej zainteresowania pianistyczne nie ograniczają się jedynie do muzyki solowej. Jest także cenioną kameralistką. Dokonała licznych nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Działalność koncertową łączy z pracą pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Poznaniu.