04.03.2006r. (sobota) w MDK w Międzyzdrojach odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa trzech artystów Żanety Chłostowskiej, Ireny Garmolity, Adama Oszczędy

Przedstawiamy krótką notkę o artystach

Żaneta Chłostowska - Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zielonej Górze. Obecnie studentka III roku malarstwa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Ze wszystkich technik najbardziej odpowiada mi malarstwo olejne oraz collage. Tematu do swoich prac poszukuje w pejzażu, nie chcąc być jego chłodnym rejestratorem, interpretuje go na własny sposób zamieniając w plamy barwne.

Wystawy indywidualne:

„Żagań w malarstwie”- 2003 Żagański Pałac Kultury

„Pro-contra lub…” malarstwo - 2005 Żagański Pałac Kultury

„Trzy spojrzenia” malarstwo – 2005 Kłodzki Ośrodek Kultury

Wystawy zbiorowe:

„Świata – widzenie” Twórczość Żagańskich Plastyków – 2003 Żagański Pałac Kultury

„Świata – widzenie” Twórczość Żagańskich Plastyków – 2004 Żagański Pałac Kultury

„Świata - widzenie” – 2005 Żarski Dom Kultury

„Świata - widzenie” – 2005 Żagański Pałac Kultury

Irena Garmolita - już od dzieciństwa przejawiała zainteresowania twórczością plastyczną. Brała udział w wielu konkursach ogólnokrajowych i międzynardowych. Jej pierwszym nauczycielem był znany zielonogórski malarz M. Szpakowski. To on oraz prof. Gawron są wzorami do naśladowania.. Swoje obrazy Pani Irena tworzy w Berlinie gdzie ma swoje atelier. Jej prace reprodukowane w katalogach można oglądać w prywatnych kolekcjach na całym świecie. Częste pobyty w krajach południowych (Włochy, Hiszpania) zafascynowały ją swoją kulturą i sztuką, a znajomość obyczajów wycisnęło piętno na jej twórczość. Świat kolorów, żywe barwy i gra światła to to główne elementy budujące kompozycję prac tworzonych przez autorkę.

Adam Oszczęda - studiuje grafikę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczestnik Studia Plastycznego Kłodzkiego OśrodkaKultury. Publikował rysunki w tomiku „ Poezja mój oddech-XV jubileuszowe noworudzkie spotkania z poezją”(2005). Prezentował swoje prace na Dolnośląskim Przeglądzie Plastyki Nieprofesjonalnej WALOR W Dzierżoniowie I Salonie Sztuki w Kłodzkim Ośrodku Kultury oraz wystawiał grafiki i malarstwo na wystawie„Trzy Spojrzenia – przyjaciele” w Kłodzkim Ośrodku Kultury. Mieszka w Nowej Rudzie.

ZAPRASZAMY