Koncert w MDK 02.04.2006r. (niedziela) godzina 16.00

wystąpi CALASSIC TRIO

Kazimierz Czopko – Violino

Zbigniew Marszałek – Cello

Franciszek Gajb – Piano

Bilet wstępu 10 zł

W programie:

Johan Strauss, Nico Dostal, Beethoven oraz "Barka" ulubiony utwór Jana Pawła II

Zespół kameralny „Classic Trio” tworzą muzycy szczecińscy K. Czopko, Z. Marszałek i F. Gajb, którzy już od roku 1970 współpracowali ze sobą jako członkowie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Szczecińskiej. „ Classic Trio” przez wiele lat wspólnego muzykowania opracował bogaty i wszechstronny repertuar muzyki kameralnej. Oprócz muzyki klasycznej, barkowej i romantycznej zespół gra walce, serenady, czardasze, potpouri Operowe i operetkowe. W repertuarze posiada mistrzowskie opracowania ludowej muzyki węgierskiej , rumuńskiej i rosyjskiej. Wykonują utwory takich kompozytorów jak: J. S .Bacha, W. A. Mozarta, L. van Beethovena, F. Schuberta, J. Brahmsa, Suppego, Offenbacha, Straussa, Kalmana, Knumanna Contiego i innych. „Classic Trio” uprawiają kameralistyka w szerokim tego słowa znaczeniu, propagują muzykę głównie na terenie Szczecina i całego województwa, a także w Berlinie, Frankfurcie nad odrą i innych miastach Niemiec.

Kazimierz Czopko- od 1949 Szczecinianin, jeden z najbardziej znanych i cenionych skrzypków szczecińskich, długoletnich koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Szczecińskiej. Koncertował przez wiele lat na terenie Niemiec z różnymi zespołami muzycznymi, równocześnie utrzymywał stały kontakt ze środowiskiem muzycznym Szczecina, występując w koncertach kameralnych Szczecińskiego Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego.

Znamy także z licznych opracowań muzyki rozrywkowej dla Polskiego Radia i Telewizji.

Zbigniew Marszałek – były koncertmistrz grupy wiolonczel Filharmonii Szczecińskiej, wytrawny kameralista, członek wielu zespołów smyczkowych jak tria, kwartety, kwintet czy „ Camerata Nova”.

W tych zespołach od 1965 roku współpracował z wieloma wybitnymi muzykami środowiska szczecińskiego m.in. z M. Dudarenkiem, I. Dołgową, S. Ślusarskiem, T. Mockiem, J. Sosnowskim i innymi. Lata 1985-2000 to współpraca z zespołami muzycznymi na terenie Niemiec równocześnie koncertował ze szczecińskimj zespołem „Camerata Nova” we Włoszech, Holandii, Niemczech, Bułgarii i Czechosłowacji.

Franciszek Gajb – ze Szczecinem związany od 1953 roku, korepetytor w Operetce Szczecińskiej, a w latach 1966-1991 pianista solista i akompaniator w Fiharmonii szczecińskiej. W tym okresie współpracuje z wieloma wokalistami, z którymi oprócz koncertów kameralnych dokonuje wielu nagrań dla Polskiego Radia I telewizji.

Oprócz Tria grał w Kwartecie Barokowym, Kwintecie „Divertimento”, Poznański zespole Perkusyjnym, „Camerata Nova”. Koncertował także w Holandii, Danii, Czechosłowacji, Włoszech. Od 1980 r. prowadzi klasą Fortepianu w Akademii Muzycznej w Poznaniu Filia w Szczecinie od 1993 na stanowisku Profesora nadzwyczajnego.