Galeria zdjęć:

Zmarł Wielki Aktor Stanisław Mikulski  2014-11-27

27 listopada 2014 r. o godz. 5.15 odszedł od nas w wieku 85 lat. Wielki Aktor Scen Polskich: Stanisław Mikulski. Znany z wielu ról filmowych i teatralnych.

Poznaliśmy Go jako Smukłego w filmie „Kanał” , jako policjanta Piotra w filmie „Ewa chce spać”. Wielką popularność przyniosła mu rola Hansa Klossa w serialu „Stawka większa niż życie” Młodzieży podobał się jako Pan Samochodzik – Tomasz w serialu „Samochodzik i Templariusze”. Przy telewizorach gromadził wielu telewidzów jako Stanisław Gwis w „Złotopolskich”.
Odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi (1969), Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski (1970), Nagroda (statuetka „Gwiazda Telewizji Polskiej” wręczona z okazji 50-lecia TVP „za kreacje aktorskie w filmie i teatrze telewizji” (26.10.2002), w 2004 – Odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas IX Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Był Gościem Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2009 r.

Publikujemy zdjęcia Czytelnika z tego festiwalu. Niezapomniane role, wspaniała osobowość i talent aktorski będą trwać w naszej pamięci.(*)

Tekst: mieszańcy Międzyzdrojów
naszemiastomiedzyzdroje.com.pl