Jesteś naszym 5209600 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert uczniów pracowni muzycznej MDK  2024-05-29

Koncert uczniów pracowni muzycznej w MDK

28 maja w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się koncert w wykonaniu uczniów pracowni muzycznej, działającej w MDK już od 17 lat.
Przez ten czas swoje muzyczne pasję rozwija tutaj wiele młodych osób. Niektórzy z nich już skończyli studia wokalne i pracują jako wykładowcy na uczelniach, występują na koncertach, niektórzy studiują na wydziałach instrumentalnych, komponują własną muzykę, prowadzą kanały muzyczne w social mediach.
Przez ten cały czas ciągle się rozwijamy, podążając za zmianami w sferze nowych technologii i dostępności materiałów edukacyjnych. Co znaczy „nowych technologii” – nasi uczniowie na lekcji fortepianu poznają programy m.in. do pisania nut, nagrywania video tutoriali, stron internetowych z interaktywnymi ćwiczeniami, co daje wiele możliwości rozwoju. Nasze nagrania mogą Państwo obejrzeć na youtube MDK a także facebooku. Młodzi artyści z pasją wystąpili przed publicznością, która nagrodziła ich wielkimi brawami. W programie były utwory m.in. Fryderyka Chopina, Johna Williamsa, Henry Mancini, Scotta Joplina, Claude’a Debussy i wiele innych. Wokaliści zaprezentowali piosenki z repertuaru Adele, Duncana Laurenca i Tears For Fears. Nasi artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zakończenie roku uczciliśmy tradycyjnie pysznym tortem.
Gratulacje dla naszych młodych artystów! Życzymy udanych i twórczych wakacji!

                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski