Jesteś naszym 3983481 gościem

Aktualności:

Wspólne kolędowanie seniorów 15.01.2011r. - relacja  2011-01-19

W sobotę 15 stycznia 2011 r. w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się piękna impreza „Wspólne kolędowania” , w które udział wzięło 7 zespołów śpiewaczych z terenu powiatu kamieńskiego i Świnoujścia, w tym: Zespół Śpiewaczy „Fale” i „Bryza” z Międzyzdrojów, „Malwy” Świnoujście- Przytór, „Słowianki” ze Świnoujścia, „Keja” Świnoujście – Warszów, „Stuchowianki” ze Stuchowa, „Relax” z Kamienia Pomorskiego.
Impreza już po raz 4 odbyła się z inicjatywy Zespołu Śpiewaczego „Fale”, przy współpracy z członkami zespołu „Bryza” i PZER i I i Stowarzyszenia „Radość”. Pokazały się nowe talenty. Konferansjerem na przeglądzie kolęd była Pani Marianna Kargul z zespołu „Fale” – gratuluję odwagi i profesjonalizmu, wg. mojej i uczestników imprezy oceny warto postawić na naszych mieszkańców – naprawdę dużo potrafią. Zespół „Bryza” przygotował wspaniały program i ujął wszystkich swoim występem, super aranżacja i połączenie pokoleń. Były kolędy, piękne ludowe stroje, turoń, pastuszkowie, gwiazda, małe solistki i diabełki (wnuczki naszych seniorów) oraz niesamowity program artystyczny. Wszystkie zespoły przedstawiły z należytą gracją i profesjonalizmem bogaty program artystyczny. Wprowadziły wszystkich uczestników w magiczny czas świąt, kolędowania i dawnej polskiej tradycji. Nie zabrakło kolęd marynarskich w wykonaniu zespołu Keja ze Świnoujścia. Panie/ Panowie z naszych zespołów Fale i Bryza, członkowie PZERiI i Stowarzyszenia Radość przygotowały pyszne domowe ciasta, sfinansowane z własnych środków finansowych. Ich osobiste zaangażowanie w organizację tego wydarzenia było ogromne, ale to procentuje i gwarantuje łączność i współpracę w środowisku skupiającym się przy MDK i PZ ERiI. . Na Sali Teatralnej były wszystkie miejsca zajęte. Nasi mieszkańcy, uczestnicy tej imprezy na pewno wyszli zadowoleni, a frekwencja i zainteresowanie nas Organizatorów utwierdza w przekonaniu, że warto, ..że warto żyć w środowisku i wspólnie spędzać czas, który jest nam dany. Zespoły z naszych okolic wywiozły niesamowite wrażenia i wspomnienie,… powrotu za rok. To bardzo dobrze, że środowisko Seniorów tak mocno się integruje, jest twórcze, odkrywają swoje możliwości i talenty, działają na rzecz naszej społeczności, wychodzą z domu, tworzą przyjazny klimat, uczą wrażliwości, podtrzymują tradycję i są bardzo otwarci na współpracę. Gratuluje pomysłu i bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym w świetne zoorganizowanie, przygotowanie i przeprowadzenie tej imprezy. My jako pracownicy MDK bardzo chętnie wspieramy i pomagamy w przeprowadzeniu i przeprowadzeniu takich imprez.
Myślę, za rok zaprosimy Państwa do naszego wspólnego kolędowania.
Jadwiga Bober
Dyrektor MDK

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski