Jesteś naszym 5516204 gościem

Aktualności:

Janusz Kondratiuk nie żyje.  2019-10-09

Janusz Kondratiuk zmarł 7 października w poniedziałek w wieku 76 lat. Popularność przyniosły mu komedie telewizyjne „Dziewczyny do wzięcia” i „Niedziela Barabasza”. Absolwent Wydziały Reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i Fimowej w Łodzi. W 1968 roku odebrał nagrodę w kategorii etiud szkolnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Oberhausen za film „Nie mówmy o tym więcej” (1966). W 1969 roku nakręcił telewizyjny film nowelowy „Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę”. Filmem „Niedziela Barabasza” (1971) nawiązał do wczesnych dzieł Milosa Formana. Obraz został doceniony na festiwalu w Oberhausen. W 1974 roku Kondriatuk zrealizował film wojenny zatytułowany „Głowy pełne gwiazd”. Premiera filmu odbyła się dziewięć lat później. Podobnie stało się w przypadku „Małej sprawy”. Film o pracownikach pewnej fabryki został nakręcony w 1975 roku, ale premiera miała miejsce dopiero w roku 1980. Sporą popularnością cieszyła się natomiast komedia „Czy jest tu panna na wydaniu” (1976). Po sześcioletniej przerwie spędzonej na emigracji w Austrii Kondratiuk nakręcił dramat „Klakier” (1982) o niewielkiej trupie teatralnej i młodym impresario. W 1988 roku twórca otrzymał Syrenkę Warszawską, nagrodę Klubu Krytyki Filmowej SDP, w kategorii filmu telewizyjnego za „Jedenaste przykazanie” (1987). W „Prywatnym niebie” (1988) w komediowy sposób odniósł się do ówczesnych polskich realiów. W latach 90. nakręcił „Głos” (1991), który przyniósł mu nagrodę za reżyserię na Festiwalu Polskiej Twórczości Telewizyjnej, a także „Złote runo” (nagroda „Video Studio Gdańsk” na FPFF w Gdyni). W 2001 roku Kondratiuk wyreżyserował kilka odcinków serialu „Garderoba damska”. W 2006 roku pracował przy serialu „Faceci do wzięcia”. W 2017 roku odcisnął swoją dłoń podczas 22. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Niech spoczywa w spokoju.

>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski