Jesteś naszym 5572657 gościem

Galeria zdjęć:

Klasyczne Piątki 25.09.2020 r.  2020-09-28

Klasyczne Piątki w Międzynarodowym Domu Kultury

Koncert finałowy z cyklu Klasyczne Piątki odbył się 25 września
w Międzynarodowym Domu Kultury. Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować ten koncert mimo niepogody. Była to niepowtarzalna okazja, by usłyszeć na żywo wspaniałe utwory muzyki wokalnej i delektować się pięknem dźwięków.

Wystąpiły:

Weronika Madej - sopran, od dziecka przejawiała zainteresowanie śpiewem
i muzyką. W lipcu 2020 r. ukończyła studia licencjackie na Akademii Sztuki
w Szczecinie na wydziale wokalnym w klasie śpiewu mgr Beaty Dunin-Wąsowicz. Uczestniczyła w kursach wokalnych prowadzonych przez prof. Ulricha Messthalera z Akademii Muzyki Dawnej w Bazylei praz prof. Markusa Köhlera z Wyższej Szkoły Muzycznej w Detmond.

Magdalena Józefów - sopran, swoją muzyczną przygodę rozpoczęła mając 5 lat dołączając do miejscowego dziecięcego chóru kościelnego. W wieku 16 lat podjęła naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w Legnicy na Dolnym Śląsku w klasie śpiewu solowego. Po jej ukończeniu bez najmniejszych wątpliwości podjęła decyzję o kontynuacji rozwoju swojej pasji i pomyślnie zdając egzaminy na studia dostała się na Akademie Sztuki w Szczecinie, na wydział wokalny, na którym w lipcu tego roku obroniła tytuł licencjata, a od października wznowi edukację artystyczną na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu.

Simona Monte - sopran, studentka I roku studiów magisterskich na Akademii Sztuki w Szczecinie, na wydziale wokalnym, kształcąca się w klasie śpiewu dr Friederike Meinel. Podwójna finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. Zygmunta Noskowskiego w 2014 roku.

Olga Bila – pianistka, pochodzi z Ukrainy, laureatka międzynarodowych
i krajowych konkursów, uczestniczka festiwali muzyki klasycznej. Studiowała fortepian na Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku pod kierownictwem prof. Natalii Czesnokowej. Skończyła również studia podyplomowe. Swoje umiejętności doskonaliła na lekcjach u prof. Igora Riabowa (Ukraina), prof. Susanny Arabkiercewej (Rosja), prof. Wiery Nosinej (Rosja).
Pracowała jako nauczycielka gry na fortepianie w szkołach muzycznych oraz jako akompaniator dyrygentów i wokalistów w Akademii Muzycznej im. S. Prokofiewa w Doniecku. W 2015 roku przeprowadziła się do Polski. Obecnie jest związana z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie pracuje jako korepetytor solistów i chóru a także jako członek orkiestry. Przygotowywała spektakle premierowe: G.Verdi- Bal maskowy i Traviata, J. Kornowicz-
Historia najmniej prawdopodobna (światowa premiera), B. Britten Dokręcanie śruby (polska prapremiera), G. Bizet-Carmen, G. Gershwin-Crazy for you, R. Leonkavallo-Pajace, W. Mozart-Cosi fan tutte, L. Petitgirard-Guru (światowa premiera), F. Glass-Proces (światowa prapremiera), G. Puccini- Gianni Schicchi, Ch. Gounod - Romeo et Juliette. Występuje w salach koncertowych na terenie Polski, Niemiec, Litwy, Rosji, Ukrainy w składzie orkiestry, z wokalistami, kwartetem "Ba-rock" i zespołem wokalno - instrumentalnym “Fairy Ladies”. Od września 2018 również współpracuje
z Akademią Sztuki w Szczecinie jako akompaniator wokalistów, od 2019 roku - z Filharmonią im. M. Karłowicza w Szczecinie.

Młode, utalentowane, porywające swoją energią artystki zaśpiewały najpiękniejsze arie z oper, operetek i musicali. Dziękujemy za ten wspaniały muzyczny wieczór i możliwość obcowania ze sztuką.

                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski