Jesteś naszym 5515951 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert noworoczny 7 stycznia 2022 r.  2022-01-08

Cudowna muzyka, przepiękne głosy, wspaniali artyści i wyjątkowy klimat – to wszystko można było podziwiać 7 stycznia 2022 r. w Międzynarodowym Domu Kultury. Koncert noworoczny w wykonaniu zespołu „La Tua Via” to spotkanie z muzyką pełne niezapomnianych wrażeń! To także spotkanie z mistrzami opery i operetki – z Webberem, Moniuszko, Leharem, Kalmanem, Offenbachem, Verdim, etc. W ten wieczór usłyszeliśmy utwory od lat bawiące całe pokolenia. W programie znalazły się najbardziej znane i lubiane arie i operetki, takie jak “Usta milczą, dusza śpiewa”, “Czardasz”, „Libertango” w wykonaniu utalentowanych młodych artystów z Akademii Sztuki ze Szczecina. Zespołu „La Tua Via” wystąpił w składzie:
Aleksandra Przybyła - w 2020 roku ukończyła studia magisterskie na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność: dyrygentura chóralna w klasie dr hab. Barbary Halec oraz, z wyróżnieniem, studia licencjackie na Wydziale Wokalnym w klasie dr Barbary Żarnowieckiej na Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoją działalność artystyczną rozwija poprzez udział w koncertach, warsztatach i konkursach.
Katarzyna Pawłowska - Tegoroczna absolwentka z wyróżnieniem studiów magisterskich w Akademii Sztuki w Szczecinie. Podczas występów największą uwagę skupia na oddaniu emocji jakie niosą za sobą utwory. Priorytetem stanowi przeniesienie słuchacza w inną przestrzeń.
Maria Bieleninik - studentka w klasie skrzypiec Profesora Tomasza Tomaszewskiego oraz altówki Profesora Wojciecha Kołaczyka . Laureatka konkursów Ogólnopolskich i Międzynarodowych. Rozwija się nie tylko solistycznie ,ale w szczególności orkiestrowo oraz kameralnie . Koncertuje wraz z orkiestrą Classical Music Festival w Eisenstadt i w Wiedniu - zarówno jako skrzypaczka i altowiolistka .
Marek Kwarta - ukończył szkołę muzyczną w Pucku (woj. pomorskie) w klasie fortepianu. W 2020 roku obronił z wyróżnieniem tytuł magistra sztuki na Wydziale Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki
w Szczecinie ze specjalnościami dyrygentura chóralna i fortepian jazzowy, a w 2021 tytuł licencjata na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Jest laureatem konkursów muzyki gitarowej
i kameralnej. Regularnie występuje jako pianista, gitarzysta i chórzysta, a także komponuje i aranżuje.
Michał Komorek – student drugiego roku studiów magisterskich Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku wokalistyka, specjalizacja śpiew solowy pod kierunkiem profesora Piotra Kusiewicza. W 2019 roku ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie również na Szczecińskiej uczelni.
Filip Mateusz Bańkowski - muzyką pasjonuje się od dzieciństwa. Jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku Edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej ze specjalizacją Dyrygentura Chóralna na Wydziale Edukacji Muzycznej oraz studentem studiów pierwszego stopnia na kierunku Wokalistyka na Wydziale Wokalnym, Akademii Sztuki w Szczecinie.
Artyści niewątpliwie spełnili oczekiwania publiczności, a mistrzowsko zaśpiewane przez nich utwory, nagradzane były zasłużonymi gorącymi brawami. Podczas koncertu swoją obecnością zaszczycił nas prof. Dariusz Dyczewski były Rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.
Już niedługo zapraszamy Państwa na kolejne spotkania z kulturą.
Do zobaczenia!
„(…) jest w muzyce jakaś szlachetność sprawiająca, że nic, poza dźwiękami trafiającymi prosto do serca, nie liczy się”.
Gaston Leroux, Upiór z Opery.

               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski