Jesteś naszym 3638835 gościem

Galeria zdjęć:

I Like Chopin! Koncert Muzyki fortepianowej dla uczniów Szkoły Podstawowej 14.05.2013 r.  2013-05-15

14 maja w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się koncert muzyki fortepianowej dla uczniów z klasy III C ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach oraz gości naszego miasta, dzieciaków z Kamiennej Góry, województwo Dolnośląskie. Program koncertu był bardzo urozmaicony. Spotkanie wzbogaciły archiwalne nagrania, wykonane na instrumencie historycznym, fortepianie firmy Pleyel, należącym do Fryderyka Chopina. Obecnie ten fortepian zdobi bogate zbiory Muzeum F. Chopina w Warszawie. Obejrzeliśmy krótki film pod tytułem „ Oko w oko z Chopinem”, który w zabawny sposób zachęca dzieci do zapoznania się z życiem i twórczością sławnego Polaka. Jak różnorodna, wielobarwna i niepowtarzalna jest muzyka Chopina, spróbował uchwycić w obrazach fotograficznych Tomasz Sikora. Film jego autorstwa pod tytułem „ Nastroje kompozytora w obrazach fotograficznych” był ciekawym dopełnieniem spotkania. Jak zawsze, dzieci są bardzo zainteresowane budową fortepianu, a prawie każdy chciał na nim zagrać.
Było nam niezmiernie miło gościć tak wspaniałych, kulturalnych słuchaczy.
Cykl spotkań o F. Chopinie uwieńczy wystawa prac plastycznych dzieci, w których swoje wrażenia z koncertu przeleją na papier. Wernisaż prac plastycznych uświetnią występy młodych pianistów z MDK-u.

         
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski