Jesteś naszym 3633321 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert dziecięcego chóru '' Impresja'' oraz kameralnego chóru '' Canti Giocosi''  2013-05-27

27 maja o godz. 17.00 w foyer Międzynarodowego Domu Kultury odbył się koncert prowadzonych przez panią Annę Sobierajską chórów: dziecięcego „ Impresja „ oraz kameralnego „Canti Giocosi”. Jako akompaniatorka do fortepianu zasiadła pani Inna Żołudiewa.
W repertuarze koncertu tradycyjnie znalazły się utwory z różnych stron świata, jednak tym razem było to szczególnie docenione przez przebywających z wizytą w Szkole Podstawowej nr 1 zagranicznych partnerów realizowanego przez tę placówkę projektu "Comenius". Goście wyraźnie byli pod wrażeniem, nagrywali, robili zdjęcia.
Piękno wnętrza, chóralny śpiew, muzyka, skupieni i wpatrzeni w swoją dyrygentkę młodzi ludzie…. To zawsze robi wrażenie, wyciąga z domów ludzi pragnących ucieczki od pędzącego świata, szukających pokarmu dla duszy. Taki obraz, taki sposób oddziaływania na zmysły ma ogromną moc. Sprawia, że człowiek czuje się oczyszczony z niezdrowych emocji, nawet poprzez tę łzę, którą uroni ze wzruszenia w czasie koncertu .Połączenie muzyki i śpiewu chóralnego wydobywa z nas to co najwartościowsze, najdelikatniejsze, najbardziej ludzkie. Pani Ania w czasie jednej z zapowiedzi przytoczyła powiedzenie, że „ kto śpiewa, ten dwa razy się modli „. Jeśli tak jest, to na pewno uzdrawiająca moc modlitwy staje się udziałem słuchaczy. I może dlatego, że ludzie to czują, w czasie poniedziałkowego koncertu foyer z trudem wszystkich pomieściło.
Budujący jest fakt, że są wciąż młodzi ludzie ( w tym dzieci!), którzy wybierają taka formę spędzania czasu wolnego. Idą na chór, choć tyle innych pokus czyha na nich dookoła we współczesnym świecie. I może gdzieś można szybciej i mniejszym nakładem pracy zostać zauważonym, stać się popularnym, to jednak wciąż są chętni, by chodzić na chór. To bardzo budujące i dające nadzieję. To dowód, że ta forma wyrażania siebie a jednocześnie bycia częścią wspaniałej całości , daje im siłę, poczucie wsparcia grupy, rozwija ich smak artystyczny, wzbogaca osobowość, zaspokaja potrzebę obcowania z pięknem. Marzeniem pani Ani jest, by jej podopieczni tak właśnie na to patrzyli, tak to czuli, po to przychodzili. Po efektach jej pracy widać, że marzenia się spełniają, ku radości naszej międzyzdrojskiej społeczności i nie tylko. Spełniają się, wbrew wszystkim trudnościom, wbrew obojętniejącemu na pewne wartości światu. Na szczęście nie całemu światu, skoro na koncerty przychodzi wciąż tyle ludzi. Jan Paweł II na spotkaniu z zespołami chóralnym powiedział kiedyś „Niech Wasze śpiewanie przekracza granice! Wiecie, że słowo „ anioł „ oznacza „posłany „. Wy jesteście na swój sposób posłani, żeby szerzyć bożą radość…. „
I nam, uczestnikom tego święta muzyki w MDK, ogromną radość sprawiło wysłuchanie w czasie tego koncertu utworów: „ Vois sur ton chemin ”, „ Hava nagila ”, „Solfeggio”, „ Can you hear me ?”,„Hymne a la Nuit”, ”Blessing„ , „ Kyrie”, i „ Hymnu III Tysiąclecia „ . Nie żałowaliśmy braw dla naszej wrażliwej młodzieży, dla pani Ani i pani Inny, pięknie ze sobą współpracujących. Dziękujemy, czekamy na więcej, polecamy wszystkim!

                     
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski