Jesteś naszym 3633366 gościem

Galeria zdjęć:

Spotkanie ze sztuką - Balet ''Dziadek do orzechów''  2013-11-13

Dnia 13 listopada rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci. Jest to kontynuacja naszych koncertów muzycznych , celem których jest przybliżenie dzieciom świata sztuki, wzbogacenie ich wyobraźni, wiedzy oraz dostarczenie przeżyć estetycznych. A to wszystko po to, aby dzieci spędzały czas w sposób korzystny dla ich rozwoju.
Spotkanie zaczęło się od uroczystego wręczenia na ręce Dyrektora MDK, Pani Jadwigi Bober Statuetki „Przyjaciel Przedszkola”. Statuetkę wręczyła Dyrektor Przedszkola Miejskiego „ Morskie Skarby’, Pani Elwira Korcz wraz z przedszkolakami.
W ramach spotkania dzieci zobaczyły między innymi jeden z najwybitniejszych teatrów świata, Teatr Maryjski w Petersburgu. Teatr o ponad 200 -letniej historii, niezwykle bogatej tradycji, przedstawiający bardzo wysoki poziom choreografii, wokalistyki oraz sztuki instrumentalnej. Nasz wybór nie był przypadkowy. Właśnie na scenie Teatru Maryjskiego w 1892 roku odbyła się premiera baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Muzyka z tej sztuki jest dobrze znana dzieciom, jest ona często wykorzystywana w filmach, bajkach, przedstawieniach teatralnych i nie tylko, a sam balet jest wystawiany regularnie na wielu scenach świata. Dzieci obejrzały fragment baletu na dużym ekranie, niezwykle piękna świąteczna sceneria, efekty specjalne w postaci śniegu, piękne stroje, wspaniała muzyka – to wszystko z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenia u dzieci. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć piękne bogato inkrustowane złotem wnętrza Sali Teatru Maryjskiego, warsztat krawiecki, w którym miesięcznie powstaje nawet do 400 strojów, a także miejsce, gdzie przygotowuje się scenografię do sztuk teatralnych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek. W najbliższych zajęciach wezmą udział kolejne grupy przedszkolaków.

Ina Żołudiewa

                     
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski