Jesteś naszym 3269237 gościem

Galeria zdjęć:

Spotkanie ze sztuką - Balet ''Dziadek do orzechów''  2013-11-13

Dnia 13 listopada rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci. Jest to kontynuacja naszych koncertów muzycznych , celem których jest przybliżenie dzieciom świata sztuki, wzbogacenie ich wyobraźni, wiedzy oraz dostarczenie przeżyć estetycznych. A to wszystko po to, aby dzieci spędzały czas w sposób korzystny dla ich rozwoju.
Spotkanie zaczęło się od uroczystego wręczenia na ręce Dyrektora MDK, Pani Jadwigi Bober Statuetki „Przyjaciel Przedszkola”. Statuetkę wręczyła Dyrektor Przedszkola Miejskiego „ Morskie Skarby’, Pani Elwira Korcz wraz z przedszkolakami.
W ramach spotkania dzieci zobaczyły między innymi jeden z najwybitniejszych teatrów świata, Teatr Maryjski w Petersburgu. Teatr o ponad 200 -letniej historii, niezwykle bogatej tradycji, przedstawiający bardzo wysoki poziom choreografii, wokalistyki oraz sztuki instrumentalnej. Nasz wybór nie był przypadkowy. Właśnie na scenie Teatru Maryjskiego w 1892 roku odbyła się premiera baletu „Dziadek do orzechów” Piotra Czajkowskiego. Muzyka z tej sztuki jest dobrze znana dzieciom, jest ona często wykorzystywana w filmach, bajkach, przedstawieniach teatralnych i nie tylko, a sam balet jest wystawiany regularnie na wielu scenach świata. Dzieci obejrzały fragment baletu na dużym ekranie, niezwykle piękna świąteczna sceneria, efekty specjalne w postaci śniegu, piękne stroje, wspaniała muzyka – to wszystko z pewnością pozostawiło niezapomniane wrażenia u dzieci. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć piękne bogato inkrustowane złotem wnętrza Sali Teatru Maryjskiego, warsztat krawiecki, w którym miesięcznie powstaje nawet do 400 strojów, a także miejsce, gdzie przygotowuje się scenografię do sztuk teatralnych. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek. W najbliższych zajęciach wezmą udział kolejne grupy przedszkolaków.

Ina Żołudiewa

                     
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski