Jesteś naszym 3328722 gościem

Galeria zdjęć:

Najlepszy Dzień Dziecka na Wyspach 2014 z LGR Zalew Szczeciński  2014-06-02

Dzień Dziecka jest dniem, w którym każde dziecko powinno się poczuć wyjątkowo i stwierdzić, że jest tą najważniejszą osobą w życiu swoich rodziców. W niedzielę 1 czerwca 2014 r. od godz. 12:00 wszystkie dzieci z tej okazji obchodziły swój najwspanialszy Dzień Dziecka zorganizowany na międzyzdrojskiej promenadzie.
„Najlepszy Dzień Dziecka na wyspach z LGR - Zalew Szczeciński” to impreza plenerowa, która zgromadziła tłumy rodzin z dziećmi, zorganizowana przez grupę lokalnych przedsiębiorców z gminy Międzyzdroje. Dzień Dziecka odbywał się przy wsparciu LGR „Zalew Szczeciński”, która ma na celu opracowanie i wdrożenie wizji zrównoważonego rozwoju obszarów zależnych od rybactwa gmin: Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica prowadzącej do poprawy jakości życia społeczności zamieszkałych te obszary. Stowarzyszenie to wspiera i stymuluje przedsięwzięcia inwestycyjne mające na celu dążenie do: wzmocnienia konkurencyjności obszaru, zróżnicowania zatrudnienia, podniesienia wartości produktów rybactwa, ochrony środowiska, rozwoju usług. Poprawa jakości życia społeczności lokalnych zależnych od rybactwa to również włączenie partnerów społecznych i gospodarczych do planowania i wdrażania lokalnych inicjatyw.
Dzień dziecka był pełen różnych atrakcji. Dzieciom malowano twarze, można było pobawić się klockami lego, brać udział w licznie konkursach z nagrodami i zabawach z klaunami jak również obejrzeć wóz Ochotniczej Straży Pożarnej i Straży Granicznej. Można było wsiąść na motocykle policyjne, czy zatrąbić w wielkiej ciężarówce. Podziękowania należą się żołnierzom z Jednostki Wojskowej nr 1905 z Dziwnowa, którzy przygotowali i pokazali dzieciom wojskowe uzbrojenie oraz zapewnili im wiele militarnych atrakcji. W kąciku malucha dzieci jeździły na kucykach, skakały na trampolinie i po zamku dmuchanym, jeździły mini-kolejką i na bujakach, uczestniczyły w konkurencjach przygotowanych przez Klub Sportowy „Fala”.
Na dzieci przez cały czas trwania imprezy czekały smakołyki: wata cukrowa, gotowana kukurydza, grochówka, a przede wszystkim pączuszki, które rozdawali pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przebrani za Smerfy i Gargamela.
Licznie uczestniczący wolontariusze wspierali imprezę. Od strony technicznej nad całością czuwał zgrany zespół pracowników MDK z dyrekcją na czele. Wsparcia finansowego udzieliła Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński”, dzięki której możliwe było między innymi zamontowanie drugiej sceny przy Alei Gwiazd i przeprowadzenie licznych konkursów edukacyjnych z nagrodami.
W organizowanym konkursie plastycznym p.t. „Mój wymarzony prezent” udział wzięło około 300 uczestników. Wykazując się ogromną wyobraźnią i pomysłowością. Wśród nagrodzonych prac w kategorii wiekowej do lat 7, pierwsze miejsce zdobyła Hania Wołkow, a w kategorii wiekowej do lat 15 Andżelika Piorun.
O godz. 18:00, jak co roku, wypuszczono w niebo mnóstwo baloników marzeń. Swoje marzenia dzieci wypisywały na karteczkach przez cały czas trwania imprezy. Mamy nadzieję, że nasza impreza przyczyni się do spełnienia choćby cząstki dziecięcych marzeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do organizacji imprezy. Sponsorom, bez których nie byłoby nagród i wszelkich atrakcji, wolontariuszom, którzy poświęcili swój prywatny czas i energię, jednostkom organizacyjnym gminy, w tym pracownikom Międzynarodowego Domu Kultury oraz Zakładu Ochrony Środowiska , lecz przede wszystkim lokalnym przedsiębiorcom, którzy swoją inicjatywą zarazili wszystkich dookoła i spowodowali, iż Dzień Dziecka organizowany w Międzyzdrojach jest najlepszą imprezą dla dzieci na Wyspach!!!
Tomasz Rychłowski

                                                                                                                       
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski