Jesteś naszym 3637336 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert chórów w Kościele  2014-06-13

foto Tomasz Krawczyk

W dniu 12 czerwca 2014 r. o godzinie 18.30 w Kościele Parafialnym p. w. św Piotra Apostoła w Międzyzdrojach odbył się koncert chórów „Impresja” i „Canti Giocosi” prowadzonych przez p. Annę Sobierajską. Chór dziecięcy „Impresja” działa przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach, a kameralny przy Międzynarodowym Domu Kultury.

Chórzyści zaprezentowali utwory z różnych stron świata. Były kompozycje chóralne polskie, francuskie, angielskie, z Izraela, Stanów Zjednoczonych wykonywanych a capella i z towarzyszeniem fortepianu. Na fortepianie akompaniowała p. Inna Żołudiewa współpracująca od kilku lat z chórami.

Koncert działających od ponad dwudziestu lat chórów był podsumowaniem pracy chórzystów w minionym roku szkolnym.

Zachwycona publiczność wypełniająca świątynię gromkimi brawami nagrodziła młodych wykonawców, którzy są wielokrotnymi laureatami Ogólnopolskich i Międzynarodowych Konkursów i Festiwali.dyrygent chóru

Anna Sobierajska

 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski