Jesteś naszym 3637297 gościem

Galeria zdjęć:

Pół roku działalności pracowni ''Impresje''  2014-06-28

Pół roku Pracowni „Impresje”
Pracownia Rękodzieła Artystycznego „Impresje” przy MDK w Międzyzdrojach działa od stycznia 2014 r. Pod okiem instruktorek, Anny Piecyk i Moniki Jakubowskiej, uczestniczki bezpłatnych zajęć uczyły się rozmaitych technik dekoracyjnych. Podczas spotkań Panie dzieliły się również swoimi spostrzeżeniami oraz umiejętnościami przy filiżance herbaty.
Uczestniczki brały udział w różnych imprezach. Wykonały wspólnie wazon techniką quillingu, który został wylicytowany podczas akcji charytatywnej dla Zbyszka Mittelstadt. Robiły również ozdoby świąteczne na kiermasz wielkanocny, z których dochód został przeznaczony na zakup kolejnych materiałów na zajęcia. Były to m.in. palmy, kartki świąteczne, zające, jajka techniką quillingu i karczochową, koszyczki z wikliny papierowej. W maju uczestniczki nauczyły się robić maskotki z filcu, skarpet i pończoch. Wykonane zabawki zostały rozdane dzieciom podczas Dnia Dziecka na promenadzie w Międzyzdrojach. Podczas zajęć Panie również malowały wazony, wykonywały kwiaty z bibuły i krepiny, m.in. słoneczniki, róże, anturium, krokusy. W pracowni powstały także mydełka, koszyczki zapachowe, jeżyki z kawy, motyle i kwiaty z plastikowych butelek.
Dziękujemy Pani Joli Nyrkowskiej, która pokazała jak wykonać wspaniałe zające wykorzystując m.in. gazety, taśmę i rolki po papierze toaletowym.
Serdecznie dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz Międzynarodowemu Domu Kultury w Międzyzdrojach za sfinansowanie materiałów na zajęcia. Podziękowania za wsparcie należą się również kwiaciarniom „Tulipan” i „Fiołek” oraz Panu Rafałowi z Wolina, jak i samym uczestniczkom.
Kolejne zajęcia już we wrześniu po wakacyjnej przerwie. Będziemy uczyć się m.in. techniki decoupage, filcowania na mokro i sucho, robienia bombek kusudama i wiele innych. Zapraszamy.

         
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski