Jesteś naszym 3638638 gościem

Galeria zdjęć:

Sędzia Anna Maria Wesołowska  2014-10-01

W środę 01.10.2014 r. o godzinie 8.30 odbyło się spotkanie z Anną Marią Wesołowską dla Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.
Anna Maria Wesołowska jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi. Orzeka w wydziale karnym. Jest ekspertem od przestępczości zorganizowanej i współautorką ustawy o świadku koronnym,. Była członkiem składów orzekających w procesach łódzkiej "Ośmiornicy" i Gangu Popeliny.
Napisała do Dziennika Łódzkiego cykl felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa, których część była przedmiotem zajęć szkolnych w Łodzi na temat korupcji. Zainicjowała program uczestniczenia w rozprawach sądowych uczniów w wieku 15–18 lat jako formę edukacji prawnej. Prowadziła w początkowym etapie jeden z pierwszych w Polsce program pokoju przesłuchań dla dzieci – świadków i ofiar przestępstw (Pokój Przyjazny Dziecku – tzw. błękitny pokój, niebieski pokój). Od 2006 do 2011 r. w telewizyjnym programie TVN „Sędzia Anna Maria Wesołowska” grała samą siebie. 1 października 2009 jako sędzia przeszła w stan spoczynku.
Spotkanie było sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach. Podczas spotkania opowiadała o pracy w sądzie. Młodzież zadawała pytania. Anna Maria Wesołowska promowała poradnik prawny pt. „Bezpieczeństwo młodzieży”.

                                                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski