Jesteś naszym 3633369 gościem

Galeria zdjęć:

Tęczowa muzyka w MDK.  2014-10-27

Dziś na zajęciach muzycznych w Międzynarodowym Domu Kultury gościliśmy dzieci z przedszkola "Morskie Skarby". Mali uczestnicy zajęć mogli się poczuć jak prawdziwi artyści, chociaż wchodząc na scenę Sali Teatralnej byli początkowo zdziwieni i niepewni, bo to co na nich czekało, było zupełna nowością. A po chwili już było widać zadowolenie i radość na buźkach, a to za sprawą wspólnego muzykowania na bum bum rurkach. Zagraliśmy "Kotki małe dwa" oraz piosenkę "Rudolf Czerwononosy".
Gra na bum bum rurkach jest wspaniałą zabawą, podczas której dzieci uczą się muzyki, rytmu, pracy w zespole. Nauka muzyki za pomocą kolorów jest łatwa i przyjemna, a możliwości komponowania są nieograniczone: możemy grać na bum bum rurkach uderzając o podłogę lub o rękę, używać jako cymbałków, grając pałeczkami, dołączyć do orkiestry rozmaite instrumenty perkusyjne. Współczesne aranżacje piosenek zachęcają dzieci do zabawy. Mali muzycy wspaniale sobie poradzili z zagraniem piosenek, które już niebawem zaprezentujemy rodzicom na Gali Mikołajkowej. Zajęcia zakończyliśmy wspólnym tańcem na scenie.

 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski