Jesteś naszym 3633387 gościem

Galeria zdjęć:

Zmarł Wielki Aktor Stanisław Mikulski  2014-11-27

27 listopada 2014 r. o godz. 5.15 odszedł od nas w wieku 85 lat. Wielki Aktor Scen Polskich: Stanisław Mikulski. Znany z wielu ról filmowych i teatralnych.

Poznaliśmy Go jako Smukłego w filmie „Kanał” , jako policjanta Piotra w filmie „Ewa chce spać”. Wielką popularność przyniosła mu rola Hansa Klossa w serialu „Stawka większa niż życie” Młodzieży podobał się jako Pan Samochodzik – Tomasz w serialu „Samochodzik i Templariusze”. Przy telewizorach gromadził wielu telewidzów jako Stanisław Gwis w „Złotopolskich”.
Odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi (1969), Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski (1970), Nagroda (statuetka „Gwiazda Telewizji Polskiej” wręczona z okazji 50-lecia TVP „za kreacje aktorskie w filmie i teatrze telewizji” (26.10.2002), w 2004 – Odcisnął swoją dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas IX Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Był Gościem Międzynarodowego Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach 2009 r.

Publikujemy zdjęcia Czytelnika z tego festiwalu. Niezapomniane role, wspaniała osobowość i talent aktorski będą trwać w naszej pamięci.(*)

Tekst: mieszańcy Międzyzdrojów
naszemiastomiedzyzdroje.com.pl

 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski