Jesteś naszym 5269152 gościem

Galeria zdjęć:

Gala Mikołajkowa 06.12.2014 r.  2014-12-08

W sobotę 6 grudnia, jak co roku, w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się Gala Mikołajkowa. Uroczystość zaczęła się od ogłoszenia wyników rodzinnego konkursu na najpiękniejszą szopkę pomorską.
Fundatorem nagród była Gmina Międzyzdroje, Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Międzynarodowy Dom Kultury.
Komisja w składzie :
-Henryk Nogala,
-Grażyna Dubako,
-Joanna Ścigała,
-Artur Duszyński,
-Krzysztof Szlaski,
W Konkursie na Szopkę Pomorską „Razem z dziadkiem, wujkiem, tatą”
organizowanym przez Międzynarodowy Dom Kultury i Ośrodek Pomocy
Społecznej udział wzięło 13 Rodzin.
Komisja miała problem z wytypowaniem tych najpiękniejszych i przyznaniem miejsc konkursowych i nagród. W uzgodnieniu z Burmistrzem Leszkiem Doroszem, kierownictwem Międzynarodowego Domu Kultury i kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej Elżbietą Jakubiak, komisja przyznała wszystkim uczestnikom konkursu nagrody rzeczowe.
Po dokładnej analizie i obejrzeniu wszystkich szopek, które wpłynęły do Międzynarodowego Domu Kultury przyznano następującą ilość punktów i nagrody rzeczowe:
6 Tabletów
-Rodzinie Zwierzchowskim - Julia, Wioletta, Wojciech- 53 punkty
-Rodzinie Tymińskim - Marika, Konrad, Nikodem, Zbigniew -51 punktów
-Rodzinie Małkińskim Wiktoria, Sławomir - 44 punkty,
-Rodzinie Ruszczyk - Piotr, Anna, Tomasz- 43 punkty,
-Rodzinie Wrońskim –Oliwia, Paulina, Andżelika -43 punkty
-Rodzinie Sobczak - Piotr, Bartosz, Karolina i Paweł -41punktów

3 Dyski Zewnętrzne:
-Rodzinie Skocz - Oliwia, Aleksandra, Paweł i Grzegorz Jakubowski-40 punktów
-Rodzinie Mackiewicz –Bogusz, Rafał -34 punkty,
-Rodzinie Kaczmarek – Aleksander Kaczmarek i Longina Marek -34 punkty
Słuchawki - Firma Creative
Rodzinie Bombala - Kacper i Elżbieta, 30 punktów,
-Rodzinie Głod - Zuzanna, Eryk, Aleksandra-27 punktów,
-Rodzinie Tomczak - Dalia, Malina i Agnieszka-21 punktów,

Nagroda Specjalna została przyznana
-Rodzinie Wołkow – Hanna, Marta, Katarzyna oraz Danuta Lisowiec- 56 punktów, którą ufundowali P. Katarzyna i Szymon Szafarczyk – firma „Dinoland” - Odwrócony Domek.
Po ogłoszeniu wyników rozpoczęła się wspólna zabawa Mikołajkowa. Skrzaty Psotek i Wesołek wraz z Panią Mikołajową porwały dzieci do wspólnego tańca. Interaktywne zabawy na dużym ekranie przeniosły dzieci do wyimaginowanego świata i przez chwilę pozwoliły im poczuć się jak prawdziwi piraci, tańcząc na pokładzie statku, lub wcielić się w rolę Mikołaja, tańczącego w różnych zakątkach świata, albo przenieść się do Krainy Lodu, tańcząc z Elsą. Odwiedziło nas mnóstwo dzieci, sala dosłownie pękała w szwach. Dzieci spróbowały swoich sił w konkursie muzycznym. Graliśmy na Bum Bum Rurkach świąteczne piosenki. Każdy uczestnik konkursu dostał symboliczną nagrodę. Elsa ze Skrzatami Psotkiem i Wesołkiem przeprowadzili zimowy konkurs zagadek.
Ale najważniejszą atrakcją, na którą dzieci tak czekały, było przyjście Świętego Mikołaja, który miał mnóstwo pracy, rozdając ponad 400 paczek! Dobrze że miał tylu pracowitych pomocników, i razem mogliśmy sprawić, że uśmiech zagościł na twarzach wszystkich dzieci.

Organizatorzy bardzo dziękują za pomoc i wsparcie organizacji Gali Mikołajkowej:
1) Państwu Szafarczyk,
2) Pani Małgorzacie Żołna,
3) Sieci Sklepów Netto w Międzyzdrojach,
4) Młodzieży z Gimnazjum: Kamili Piotrowskiej, Milenie Kuryłowicz i Julii Mularczuk

Międzynarodowy Dom Kultury
Międzyzdroje

                                                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski