Jesteś naszym 3163060 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert fortepianowy w wykonaniu dzieci z MDK 16.12.2014 r.  2014-12-17

W uroczystej świątecznej scenerii rozpoczął się koncert młodych adeptów sztuki fortepianowej. Tradycyjnie, w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury w bardzo rodzinnym gronie dzieci zaprezentowały swoje osiągnięcia. Na scenie po raz pierwszy wystąpiły 6- latki: Maja Duszyńska, Marysia Lewandowska i Gabrysia Sobańska. Najmłodsze uczennice mają za sobą zaledwie kilka miesięcy nauczania, ale jakże pracowicie spędzamy ten czas: poznajemy budowę instrumentu, uczymy się świadomie czytać notacje muzyczną, przyswajamy prawidłową postawę, oswajamy się z fortepianem.
Na scenie zaprezentowały się po raz pierwszy w duecie fortepianowym Zosia Lewandowska i Laura Kober, wprowadzając słuchaczy w świąteczny nastrój pięknymi kolędami. Laura Gołębiowska zagrała polkę oraz taniec na 4 ręce.
Agnieszka Szaforz, Wiktoria Sokół, Agata Kowalewska, Zosia Lewandowska oraz Laura Kober wzięły udział w konkursie fortepianowym na najlepsze wykonanie utworu „ The Mouse in the coal bin” Charlesa Peersona. W sztuce fortepianowej jednym z najważniejszych zagadnień jest wykonawstwo oraz interpretacja utworu muzycznego. Na przykładzie tego utworu dzieci spróbowały zastosować swoje umiejętności i wiedzę teoretyczną tak, aby jak najlepiej oddać charakter muzyki.
Wszystkim uczestnikom gratuluję udanych prezentacji, a rodzicom dziękuję za wspieranie pociech, serdeczną atmosferę oraz gromkie brawa.

Inna Żołudiewa

                                   
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski