Jeste¶ naszym 3162964 go¶ciem

Galeria zdjęć:

23 Finał WO¦P 11.01.2015 r.  2015-01-13

23 Finał Wielkiej Orkiestry ¦wi±tecznej Pomocy
W niedzielę 11 stycznia 2015 r. odbył się 23 Finał WO¦P. W tym roku grali¶my dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów. Sztab WO¦P mie¶cił się w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. W dniach 05-09.01.2015 r. trwał „Biały tydzień” w Centrum Stomatologicznym Dentarama w pasażu Pod Gryfem w Międzyzdrojach. O godzinie 9.00 w MDK odbyła się odprawa dla blisko 70 wolontariuszy, którzy zbierali pieni±dze w całej gminie Międzyzdroje. Na hali sportowej im. Andrzeja Grubby rozegrano IV Halowy Turniej Piłki Nożnej WO¦P, były pokazy tańca Tanecznego Klubu Sportowego „Jantar” oraz wielki mecz najmłodszych podopiecznych K.S. Fala Międzyzdroje grupy „Bambini”. Nie mogło również zabrakn±ć na hali sportowej smakołyków, które przygotowała Rada Rodziców z SP 1 oraz Dom Wczasów Dziecięcych. Po ekscytuj±cych wydarzeniach na hali sportowej można było się przenie¶ć na skwer przy MDK, gdzie były pokazy wozów bojowych 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej Międzyzdroje - Lubin oraz przejażdżka quadem z ratownikami WOPR z Międzyzdrojów. O godzinie 13.00 przy molo morsy z klubu „Kurka Wodna” z Międzyzdrojów wyk±pały się w Morzu Bałtyckim. Jak co roku we foyer MDK od godziny 12.00 trwał „Jarmark gor±cych serc” na którym były przeróżne stoiska m.in.: prace plastyczne przedszkolaków z Przedszkola „Morskie Skarby”, Bibliotekarze „Na dzikim zachodzie” stoisko z kiermaszem ksi±żek i ciast oraz z pracami dzieci wykonanymi podczas ferii zimowych, go!pro.Art.notDrugs „Skate edition” stoisko przygotowane przez Lokalne Centrum Wolontariatu Motywacja i Działanie, „Od Serca” stoisko pracowni rękodzieła artystycznego „Impresje” MDK Międzyzdroje, „Na ratunek” zajęcia z ratowania życia i udzielania I-szej pomocy przygotowane przez WOPR Międzyzdroje, „W krainie domowych wypieków i różno¶ci” stoisko PZERiI odział Międzyzdroje, „W krainie przodków” stoisko z rekonstrukcj± historyczn± Stowarzyszenia „Archeozdroje”, „Upominek od serca” stoisko Koła Niepełnosprawnych „Rado¶ć”, „Skarby Bałtyku” stoisko Wolińskiego Parku Narodowego, „Plaża okiem naukowca” stoisko Stacji Morskiej US i Studenckiego Koła Naukowego „Horyzont”, „Losowe niespodzianki” stoisko Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia „Rodzina”.
Od godziny 14 w Sali Teatralnej im. prof. Jana Szyrockiego odbyły się koncerty, przedstawienia i wieczorna wyprzedaż WO¦P-owych gadżetów. Jako pierwszy wyst±pił zespół „Fale” z Międzyzdrojów, następnie Taneczny Klub Sportowy „Jantar”, Zespół „Keja” ze ¦winouj¶cia, Zespół muzyczny „Akord” z Wisełki z muzyk± polskich hitów i przebojów, Wyrób Kabaretopodobny w programie– „Ja jeszcze mamie pokażę!”, „Lekcja rosyjskiego w PRL” oraz „Kiełbasa wyborcza”, zespół „Kalibabki” z Dziwnowa z muzyk± lat 60-tych, 70-tych, 80-tych i nowymi przebojami, Teatr Rodzinny „Fantazja” z dwoma przedstawieniami „Poszukiwana żona Mikołaja” oraz „Bajka o srebrnej gwiazdce”, Zespół ¦piewaczy „Bryza” i jako ostatni gwiazda wieczoru Zespół „Sztorm” ze ¦winouj¶cia. Tak jak w całej Polsce o godzinie 20.00 odbyło się „¦wiatełko do nieba” z pokazem sztucznych ogni.
Udało się nam uzbierać kwotę ponad 20 tysięcy zł, która będzie dokładnie wiadoma po otrzymaniu informacji z Fundacji WO¦P.
Sztab WO¦P przy MDK w Międzyzdrojach pragnie gor±co podziękować Wszystkim wolontariuszom, służbom mundurowym, organizacjom, instytucjom, stowarzyszeniom, szkołom oraz sponsorom za czynny udział w 23 Finale WO¦P. Do zobaczenia za rok na 24 Finale WO¦P.
Szef Sztabu WO¦P przy MDK w Międzyzdrojach
Krzysztof Szlaski wraz z cał± załog± MDK

                                                                                                                       
Polityka prywatno¶ci   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski