Jesteś naszym 3162894 gościem

Galeria zdjęć:

Jasełka niepełnosprawnych aktorów w MDK  2015-01-12

9 stycznia 2015 r. po raz pierwszy niepełnosprawni aktorzy z Ostromic wystawili jasełka w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.
W imprezie uczestniczyło dziesięcioro dzieci z koła teatralno- tanecznego „Niepoprawni Artyści” z Ostromic. Wśród gości byli najmłodsi przedstawiciele z przedszkola, uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum z Międzyzdrojów, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektor i pracownicy Międzynarodowego Domu Kultury, a także rodzice występujących dzieci na scenie.
Przygotowania do dzisiejszych występów trwały ponad miesiąc. Niepełnosprawni spotykali się na próbach i samodzielnie szykowali stroje i oprawę artystyczną jasełek.
Nasi podopieczni pokazali jasełka w tematyce bajkowej. Na scenie byli więc m.in. Józef, Maryja, Jezus, aniołowie, dziewczynka z zapałkami, dzieci, Jaś i Małgosia, Pinokio, Smerf. Wszystkie postacie z bajek niosły dary dla Jezusa. Były też kolędy, piosenki o tematyce świątecznej, ale także znalazły się życzenia noworoczne.
„Być aktorem trudna sprawa, nie każdemu biją brawa” - dla naszych artystów było to wielkie wydarzenie, jak i również przeżycie. W tym dniu, nasi aktorzy musieli wykazać się odwagą występując dla tak dużej publiczności międzyzdrojskiej. Jednak, na ich twarzach gościł uśmiech, radość i wiele innych emocji. Goście za ich występ podziękowali oklaskami, jak i również dobrymi słowami. Niejedna łezka zakręciła w oku wśród zaproszonych mieszkańców.
Na łamach naszej strony, aktorzy z koła teatralno- tanecznego „Niepoprawni Artyści” z Ostromic, chcielibyśmy serdecznie podziękować za wspaniała współpracę z państwem. Dzięki waszej pomocy, nasze jasełka nabrały mocy świątecznej, a nasi rodzice i pozostali goście mogli zobaczyć ciężką pracę swoich dzieci.

                                     
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski