Jesteś naszym 4382747 gościem

Galeria zdjęć:

III Gala Sportu  2015-02-09

III GALA SPORTU W MIĘDZYZDROJACH

W sobotę 7 lutego b.r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się III Gala Sportu, czyli podsumowanie sezonu sportowego ubiegłego roku oraz wyłonienie najlepszych i najpopularniejszych sportowców i działaczy 2014 roku. Przybyli na uroczystość zaproszeni goście i zainteresowani sportem mieszkańcy, z niecierpliwością oczekiwali na wyniki ogłoszonego w grudniu 2014 roku plebiscytu. Nominowani do konkursu sportowcy , działacze, walczyli o głosy Kapituły oraz mieszkańców w 7-miu różnych kategoriach. Uroczystość wręczenia nagród ( „Oskarów Sportu” ) uświetniły występy Anny Kolesińskiej, która wykonała hymn gali , piosenkę p.t.” Dla Was ta Gala” oraz Emilii Deptuły, która zaśpiewała piosenkę p.t. „Sportowe Marzenia”. „Wyrób kabaretopodobny” pod dyrekcją Doroty Sielewicz, przedstawił zabawny i pełen odniesień do działających klubów sportowych kabaret p.t” Galanteria”. Galę poprowadzili: Mateusz Bobek i Anetta Czyżak.

Wyniki plebiscytu:

Najlepszy Sportowiec 2014 roku – Kapituła wskazała pięć osób:
o I miejsce – Natalia Jaworska - UKS „Gimsport” – zapasy w stylu wolnym
o II miejsce – Joanna Kiedrowska - UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o III miejsce - Anna Zielińska - UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o IV miejsce – Marcin Wojtkowiak / Justyna Gierłowska - TKS „Jantar” – taniec towarzyski
o V miejsce – Oliwer Rudnicki – MKS „Bushido” – karate kyokushin

Najpopularniejszy Sportowiec 2014 roku – Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje wskazali pięć osób:
o I miejsce -Oliwer Rudnicki – MKS „Bushido” – karate kyokushin
o II miejsce – Julia Ordon – KS „Fala” – piłka nożna
o III miejsce – Jakub Gołos/ Beata Mamińska – TKS „Jantar” – taniec towarzyski
o IV miejsce – Adriana Kołaszewska – UKS „Chrobry” – tenis stołowy
o V miejsce – Natalia Jaworska - UKS „Gimsport” – zapasy w stylu wolnym

Najlepszy Trener 2014 roku : Kapituła wskazała 1 trenera:
o Artur Sobolewski - UKS „Gimsport”– zapasy w stylu wolnym

Najpopularniejszy Trener 2014 roku – Mieszkańcy Gminy Międzyzdroje wskazali 1 trenera
o Dariusz Cader – KS „Fala” – piłka nożna

Odkrycie 2014 roku – Kapituła przyznała nagrodę piłkarce nożnej. Nagrodę otrzymała:
o Lucyna Szulc – KS „Fala” – piłka nożna

Najbardziej Zaangażowanym Działaczem Sportowym 2014 roku, zdaniem Kapituły okazał się:
o Andrzej Sawicki – MKS „Bushido” – karate kyokushin

Najlepiej Zorganizowana Impreza Sportowa 2014 roku – zdaniem Kapituły to:
- „Międzyzdroje Open i IV Międzynarodowe Mistrzostwa Weteranów w Tenisie Stołowym”

W tym roku po raz pierwszy Kapituła przyznała trzy równorzędne nagrody dla trzech osobowości sportowych , których życie i działalność sportowa mocno wpisała się w rozwój sportowy Gminy Międzyzdroje. Statuetkę w kategorii „Sportowy Ambasador Międzyzdrojów otrzymali:
o Henryk Jabłoński – wieloletni działacz sportowy związany z piłka nożną w Gminie Międzyzdroje i klubem sportowym „Fala”
o Bogusław Mamiński - organizator i twórca takich imprez biegowych jak: „Biegnij Warszawo”, „Bieg śniadaniowy”, „Bieg na Monte Cassino”,
o Waldemar Witkowski – założyciel i twórca sukcesów UKS „Chrobry”, inicjator budowy hali sportowej oraz boisk sportowych w kompleksie Szkoły Podstawowej nr 1.


Celem organizowanego konkursu było złożenie podziękowań całemu środowisku sportowemu w Międzyzdrojach za trud włożony w organizację i prowadzenie treningów i zawodów, za kształtowanie pozytywnych cech osobowościowych dzieci i młodzieży. Dziękujemy za wpajanie zasad szlachetnej rywalizacji sportowej i możliwość przeżycia przygody sportowej.
Wyróżnionym w konkursie składamy szczere gratulacje.

Wszystkim, którzy skorzystali z naszej propozycji udziału w konkursie i przez dwa miesiące głosowali na łamach Informatora Samorządowego serdecznie dziękujemy za oddane glosy. Łącznie w konkursie oddano 976 głosów, w tym 21 głosów uznano za nieważne.

Osobom i instytucjom, które przekazały nagrody do losowania wśród czytelników Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje należą się wyrazy wdzięczności.
Nagrody zostaną przekazane indywidualnie przez Referat Promocji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach.

Przepraszamy za uchybienia organizacyjne i regulaminowe. Wszystkim nominowanym i nagrodzonym składamy serdeczne gratulacje a obecnym na Gali, serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tym uroczystym sportowym wieczorze.

Po uroczystej Gali sportowcy, jak i osoby zainteresowane wspólną integracją, spotkali się w Hotelu Vestina na II Balu Sportowca. Były tańce i wspólna zabawa do „białego rana” .

Już dzisiaj zapraszamy na kolejną , IV edycję Gali Sportu, która odbędzie się w lutym 2016 roku.


Rada Sportu, Referat Promocji, Redakcja Informatora Samorządowego.

                                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski