Jesteś naszym 3558173 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert fortepianowy Patryka Kusiaka  2015-03-05

4 marca w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się recital młodego pianisty, kompozytora Patryka Kusiaka. Patryk od najmłodszych lat interesuje się muzyka i fortepianem. W 2003 roku rozpoczął naukę w Szkole Muzycznej I stopnia w Goleniowie. Tam pod kierunkiem mgr Jolanty Kowalskiej rozwijał swoje zdolności i został laureatem czołowych miejsc w rywalizacjach międzynarodowych, ogólnopolskich, regionalnych. W 2006 roku zdobył I miejsce na VI Regionalnych Warsztatach Młodego Pianisty w Koszalinie. W 2007 roku –II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Kaliningradzie. W 2009 – II miejsce na XVIII Ogólnopolskich Warsztatach Młodego Pianisty w Koszalinie. Obecnie kontynuuje naukę pod kierunkiem mgr Teresy Skwierzyńskiej w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie. W 2011 roku otrzymał wyróżnienie na II Zachodniopomorskim Konkursie Pianistycznym w Szczecinie. Obecnie jest w szóstej klasie OSM w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie. Uczęszcza też na lekcje kompozycji i ma w swoim dorobku kilka własnych utworów. Otrzymał I nagrodę NA Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Stalowej Woli w 2012 roku. Jest finalistą z wyróżnieniem Olimpiady Artystycznej w sekcji muzyki. Również 2 lata temu otrzymał I nagrodę za 15 minutowy filmik w konkursie „Mój zawód –moja pasja”. Zajmuje się również twórczością literacką - pisze wiersze, fraszki i opowiadania. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Obecnie przygotowuje się do egzaminu dyplomowego.
Patryk w swoim recitalu zaprezentował bardzo bogaty wirtuozowski repertuar, a zaczął od wykonania utworu własnej kompozycji. Niesamowita dojrzałość tego młodego pianisty jest zadziwiająca - Patryk ma zaledwie 19 lat, a jego własne utwory są perfekcyjne jak pod względem formy, różnorodności dynamicznej, dopracowane w każdym szczególe, niosące głębię przekazu emocjonalnego. Na koncercie wysłuchaliśmy utworów Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga Van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franciszka Liszta, Maurycego Moszkowskiego. Wiele ciekawostek z życia tych słynnych kompozytorów opowiedział Andrzej Mleczko, który koncert poprowadził. Na zakończenie Patryk opowiedział kilka fraszek własnego autorstwa. Występ młodego artysty był bardzo ciepło przyjęty przez publiczność i był nagrodzony gromkimi brawami.

                         
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski