Jesteś naszym 2671699 gościem

Galeria zdjęć:

Święto Wiosny 21.03.2015 r.  2015-03-24

Święto Wiosny w Międzyzdrojach

Budząca się do życia wiosenna przyroda daje wiele oznak nadchodzącej i bardzo często wyczekiwanej z niecierpliwością pory roku. Z tej okazji w dniu 21 marca br. międzyzdrojskie instytucje, szkoły i stowarzyszenia przygotowały imprezę plenerową pod nazwą „Święto Wiosny”.
„Święto Wiosny” rozpoczęło się wymarszem korowodu z pięknymi kolorowymi Marzannami (wykonanymi z ekologicznych i naturalnych materiałów), który spod Gimnazjum nr 1 powędrował ulicami miasta w kierunku zejścia na plażę przy hotelu Amber Baltic. Przy rozpalonym na plaży ognisku wszyscy uroczyście powitali Wiosnę, wrzucając Marzanny
do ognia.
W tym samym czasie na terenie Gimnazjum Nr 1 rozpoczął się „Jarmark Wiosenny”. Na jarmarku można było dostać misę gorącej zupy, nabyć na stoiskach własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.
Uczestnicy „Święta Wiosny” mogli obejrzeć występy artystyczne. Podczas „Jarmarku Wiosennego” międzyzdrojanie uczestniczyli w „Projekcie Edda” czytając na głos Eddę Poetycką.
Dziękujemy serdecznie organizatorom, uczestnikom oraz darczyńcom za pomoc w przygotowaniu „Święta Wiosny” w Międzyzdrojach, a w szczególności: 8 Dywizjonowi Przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Villi Martini i Ristorante, Golden Tulip Residence, Zakładowi Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach, Sklepowi Alsen, PTTK z Międzyzdrojów, Nadleśnictwu Międzyzdroje, Wolińskiemu Parku Narodowemu oraz wielu prywatnym osobom.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

                                               
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski