Jesteś naszym 3558289 gościem

Galeria zdjęć:

Święto Wiosny 21.03.2015 r.  2015-03-24

Święto Wiosny w Międzyzdrojach

Budząca się do życia wiosenna przyroda daje wiele oznak nadchodzącej i bardzo często wyczekiwanej z niecierpliwością pory roku. Z tej okazji w dniu 21 marca br. międzyzdrojskie instytucje, szkoły i stowarzyszenia przygotowały imprezę plenerową pod nazwą „Święto Wiosny”.
„Święto Wiosny” rozpoczęło się wymarszem korowodu z pięknymi kolorowymi Marzannami (wykonanymi z ekologicznych i naturalnych materiałów), który spod Gimnazjum nr 1 powędrował ulicami miasta w kierunku zejścia na plażę przy hotelu Amber Baltic. Przy rozpalonym na plaży ognisku wszyscy uroczyście powitali Wiosnę, wrzucając Marzanny
do ognia.
W tym samym czasie na terenie Gimnazjum Nr 1 rozpoczął się „Jarmark Wiosenny”. Na jarmarku można było dostać misę gorącej zupy, nabyć na stoiskach własnoręcznie wykonane ozdoby wielkanocne.
Uczestnicy „Święta Wiosny” mogli obejrzeć występy artystyczne. Podczas „Jarmarku Wiosennego” międzyzdrojanie uczestniczyli w „Projekcie Edda” czytając na głos Eddę Poetycką.
Dziękujemy serdecznie organizatorom, uczestnikom oraz darczyńcom za pomoc w przygotowaniu „Święta Wiosny” w Międzyzdrojach, a w szczególności: 8 Dywizjonowi Przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Villi Martini i Ristorante, Golden Tulip Residence, Zakładowi Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach, Sklepowi Alsen, PTTK z Międzyzdrojów, Nadleśnictwu Międzyzdroje, Wolińskiemu Parku Narodowemu oraz wielu prywatnym osobom.

Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski