Jesteś naszym 3638640 gościem

Galeria zdjęć:

Festiwal Sztuki Teatralnej Niepełnosprawnego Aktora 23.04.2015 r.  2015-04-24


W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 23.04.2015r. Polskie Stowarzyszenie
Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolinie zorganizowało Festiwal Sztuki Teatralnej Niepełnosprawnego Aktora.
Spotkanie było wspaniałą okazją do zaprezentowania twórczości artystycznej, niecodziennych talentów i umiejętności uczestników.
Na uwagę zasługuje przede wszystkim wkład pracy, zaangażowanie, ogromny wysiłek oraz serce, jakie osoby niepełnosprawne włożyły w przygotowane spektakle i występy.
Całość nadzorowała pomysłodawczyni festiwalu reżyserka wielu spektakli sekretarz Zarządu PSOUU Koło w Wolinie Pani Bożena Daniluk również pod jej skrzydłami wyrósł pomysł na wcielenie się na scenie podopiecznych stowarzyszenia i ich opiekunów w popularnych piosenkarzy jak w programie pt. ,,Twoja twarz brzmi znajomo” co wywołało ogromny entuzjazm wśród widzów i dosłownie zapierało dech. Wszystkie występy były doskonale przygotowane, efektowne, zaprezentowane z pomysłem i wielką klasą. Z pewnością pobudziły wyobraźnię zarówno tych najmłodszych, jak i starszych widzów. Każdy występ nagradzany był ogromnymi brawami .Atmosfera Festiwalu sprawiła, że widzowie poddawali się głębokim uczuciom płacząc na przemian ze śmiechu i wzruszenia.
Pamiętajmy – niepełnosprawni potrafią wiele, trzeba tylko dać im na to szansę.
Warsztat Terapii Zajęciowej zaprezentował piosenkę „Masz w sobie wiarę”
oraz inscenizację słowno-muzyczną „Bliscy i oddaleni”.
OREW Przybiernów w rytmie tanga, muzyki cygańskiej, rocka i pop rocka przedstawił występ na miarę słynnego programu telewizyjnego „Twoja twarz brzmi znajomo”.
Pracownicy i podopieczni z OREW Ostromice w różowych okularach wśród eksplozji petard i współczesnego tańca wystawili przedstawienie pt. „Szczęście”,
Natomiast uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy przedstawili sztukę Edmunda Morrisa napisaną w hołdzie dla Jana Pawła II pt. „Drewniana miska”.

Festiwal był również doskonałą okazją do zaprezentowania i sprzedaży własnoręcznie wykonanych dzieł: ikon, aniołów oraz trójwymiarowych i malowanych na szkle obrazów.
Godna uwagi była także wystawa zdjęć wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z Wolina.
Po artystycznej uczcie na wszystkich gości czekała również uczta dla podniebienia – ciasto domowego wypieku, słodkości, napoje.
Dziękujemy wszystkim pracownikom oraz rodzicom za wielkie zaangażowanie i pomoc w organizacji Festiwalu.

Zarząd PSOUU Koło w Wolinie

                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski