Jesteś naszym 3638857 gościem

Galeria zdjęć:

Majówka 2015 w MDK 1-3.05.2015 r.  2015-05-04

Za nami długi weekend majowy, który jak co roku przyciąga do Międzyzdrojów mnóstwo turystów. Mieszkańcy naszego miasta oraz goście swój wolny czas mogli spędzić korzystając z propozycji wydarzeń kulturalnych, przygotowanych przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach. W piątek 1 maja odbyło się przedstawienie Teatru Rodzinnego „Fantazja” z Międzyzdrojów pt. „Aniołki Janusza”. Sensacyjno-komediowa opowieść rozbawiła publiczność do łez, a aktorzy bawili się równie dobrze co widzowie. Zespół również zaprezentował się w odsłonie wokalno-instrumentalnej, przedstawiając wiosenne piosenki zespołu Bryza.

W sobotę 2 maja odbył się wernisaż wystawy haftu Janiny Bagrowskiej „Igłą malowane”. Autorka prac jest mieszkanką Międzyzdrojów, swoje prace przedstawiała na wielu wystawach w kraju i za granicą. Zdobyła wiele nagród m.in,: w 1988 roku otrzymała „Złotą Odznakę Towarzystwa Miłośników Międzyzdrojów”, a w 1996 roku Rada Miejska Międzyzdrojów uhonorowała Panią Janinę medalem: „Zasłużony dla Międzyzdrojów”.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się spektakl „Podobno Marian”, który odbył się po wernisażu. Najnowsza komedia w reżyserii Marka Rębacza zgromadziła w MDK tłumy ludzi. Znakomita obsada w postaci Krzysztofa Kiersznowskiego, Jacka Kopczyńskiego, Olafa Lubaszenko oraz Marii Niklińskiej, przyciągnęła widzów, wśród których było sporo gości z innych miast, którzy przyjechali specjalnie na ten spektakl. Przezabawna komedia zebrała ogromne brawa. Po spektaklu dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd Olaf Lubaszenko poprosił na scenę dyrektora MDK Artura Duszyńskiego by wspólnie zaprosić zgromadzonych gości na 20 edycję festiwalu, który odbędzie się w dniach 1-4 lipca 2015 r. oraz na 50 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej w dniach 19-26 czerwca 2015 r.

3 maja w MDK odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach
z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Dorota Sielewicz i Mateusz Bobek w sposób interesujący przybliżyli trochę historii na temat postaci znajdujących się na obrazie Jana Matejki pt. Konstytucja III maja 1791 r.
Podczas sesji nadano 2 tytułu „Zasłużony dla Międzyzdrojów” dla Barbary Agnieszki Michałowskiej oraz Teresy Purgal.

Z okazji XXV-lecia Samorządu Gminy Międzyzdroje odbyła się prezentacja, którą poprowadził Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach Jan Magda. Po uroczystej sesji odbył się koncert dziecięcego chóru „Impresja” oraz kameralnego chóru „Canti Gioccosi” pod kierunkiem Anny Sobierajskiej oraz
z akompaniamentem Inny Zholudievej. W programie zaprezentowano utwory wykonane w różnych językach.
Dziękujemy wszystkim za uczestniczenie w imprezach organizowanych w MDK i zapraszamy na następne.

                                                                                                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski