Jesteś naszym 3633446 gościem

Galeria zdjęć:

Przedstawienie "Władca pierścieni" w języku angielskim 15.05.2015  2015-05-18

W piątek, 15 maja 2015 w MDK w Międzyzdrojach odbyło się coroczne przedstawienie w języku angielskim, przygotowane przez Szkołę Językową LINK i jej uczniów. Na scenie wystąpiło 26 osób, na widowni zasiadło dwa razy tyle. Uczniowie w wieku 6-15 lat wcielili się w postacie Tolkiena. Piękna muzyka, efekty specjalne i gra świateł, wspaniałe przebrania oraz śpiewające na żywo dziewczyny zachwyciły widownię.
Przygotowania do przedstawienia wymagają wielu powtórek. Taka forma powtarzania tych samych struktur językowych w języku obcym jest atrakcyjna i ciekawa. Uczniowie wcielają się w inne postacie, nabierają śmiałości i obycia na scenie, pokonują tremę i doświadczają satysfakcji, która wieńczy długą i niełatwą pracę w zespole.
Środki językowe zastosowane w przedstawieniu są dobierane przez nauczyciela pod kątem ich przydatności w życiu codziennym lub stopnia zaawansowania ucznia. Mogą to być struktury szczególnie trudne dla uczniów, wymagające powtórek lub wykraczające poza program nauczania dla danej grupy wiekowej, będące wyzwaniem dla najlepszych. Najbardziej nieśmiali dostają niewielkie role, które zachęcą ich do dalszej nauki i występ jest również dla nich bardzo satysfakcjonujący.
Uczniowie mają możliwość obserwacji pracy na scenie od strony kuchni. Widzą, ile osób angażuje się w końcowy efekt i mają świadomość, jak ważna jest umiejętność pracy w zespole. Przygotowania do przedstawienia uczą odpowiedzialności, punktualności, wzajemnego szacunku, sztuki kompromisu i rzetelności wykonywanej pracy. A wyuczone, angielskie kwestie pozostają w pamięci na bardzo, bardzo długo.
Zajęcia angielskiego łączymy z zabawą, żeby były jeszcze bardziej motywujące i skuteczne. Zajęcia odbywają się w MDK i na ulicy Leśnej 1A w Międzyzdrojach oraz w Wolinie. Zapraszamy!

                             
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski