Jesteś naszym 3269171 gościem

Galeria zdjęć:

''W krainie dźwięków'' koncert w wykonaniu dzieci 27.05.2015 r.  2015-05-28

27 maja w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się coroczny koncert muzyczny „Kraina dźwięków” w wykonaniu młodych wokalistów i pianistów. Wszystkie dzieci na co dzień rozwijają swoje zdolności na zajęciach w MDK pod kierunkiem Iny Żołudiewej. W koncercie wzięły udział nawet pięciolatki, które mają za sobą dopiero kilka lekcji gry na fortepianie, ale już pragną zagrać dla rodziców swoje pierwsze melodie. Występy artystyczne rozpoczęły nasze wokalistki - Hania Kot, Matylda Kaszubowska oraz Nadia Kastrau. Dziewczyny zaśpiewały piosenki ze znanych bajek „Pocahontas”, „Piękna i Bestia”, „Księżniczka i żaba”, „Anastazja”, wprowadzając widzów w romantyczny nastrój. Wspaniałe kreacje, piękna muzyka z przesłaniem, efekty świetlne i wizualne, zaśpiewane od serca piosenki zebrały gorące brawa od publiczności.
Na fortepianie zagrali:
Franciszek Karpowicz, Nadia Kastrau, Anielka Nowicka, Dalia i Malina Tomczak,
Maja Duszyńska, Julia Bartkiewicz, Gabrysia Sobańska, Marysia Lewandowska,
Zosia Lewandowska, Laura Gołębiowska, Laura Kober, Asia Wilczek, Agata Kowalewska
oraz Agnieszka Szaforz.
Opanowanie sztuki gry na instrumencie muzycznym wymaga wiele pracy, czasu i cierpliwości, a przede wszystkim rozwoju zamiłowania do muzyki, które jest priorytetem w edukacji muzycznej dzieci. Występy publiczne niosą za sobą wiele przeżyć i wymagają sztuki opanowania stresu na scenie, uczą dzieci odwagi scenicznej i skupienia.
Koncert doskonale poprowadziły Matylda Kaszubowska oraz Nadia Kastrau, wykazując się wspaniałym poczuciem humoru i elokwencją.
Nasi uczestnicy zajęć wokalnych aktywnie biorą udział w festiwalach i konkursach wokalnych, w tym roku Gabrysia Sobańska zdobyła I miejsce w Szkolnym Konkursie Piosenki oraz II miejsce w Gminnym Konkursie „ O złotą nutkę” w Wolinie, Hania Kot –wyróżnienie w Konkursie Piosenki „Wygraj Sukces” w Goleniowie, Nadia Kastrau –I miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki w etapie powiatowym, wyróżnienie w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej ARA na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, była również słodka niespodzianka.
Dziękujemy rodzicom za ciepłą atmosferę oraz wspieranie pociech, dzieciom gratulujemy osiągnięć artystycznych oraz życzymy wielu inspiracji.

                                               
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski