Jesteś naszym 3269306 gościem

Galeria zdjęć:

Dzień Dziecka 01.06.2015 r.  2015-06-08

Dzień Dziecka to dzień, w którym najmłodsi mają swoje święto, to właśnie one dostają prawo głosu i powiedzą rodzicom czego pragną i jak chcą ten dzień spędzić.
Dzięki wsparciu finansowemu z Programu Operacyjnego „RYBY 2007-2013” i Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński” pomimo zmiennej pogody udało się zorganizować imprezę plenerową, która zgromadziła tłumy rodzin z dziećmi.
W poniedziałek 1 czerwca 2015 r. o godzinie 11:00 na sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach Burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz przekazał insygnia władzy na jeden dzień Olimpii Kastrau – laureatce z Gimnazjum Nr 1, tegorocznego konkursu wiedzy o samorządzie terytorialnym.
Od godz. 12:00, jak co roku, wszystkie dzieci świętowały Dzień Dziecka na międzyzdrojskiej promenadzie. W samo południe w Amfiteatrze Burmistrz
Międzyzdrojów Leszek Tomasz Dorosz, z jednodniową burmistrzynią Olimpią Kastrau oraz gościem specjalnym Dnia Dziecka Natalią Siwiec, powitali wszystkie dzieci i młodzież.
Po oficjalnym otwarciu Dnia Dziecka burmistrz razem z Natalią Siwiec na placu zabaw przy Alei Gwiazd odsłonili huśtawkę dla niepełnosprawnych, która powstała we współpracy z Fundacją Spartanie Dzieciom, w ramach akcji dobro wraca.
Dzieciom malowano buzie i wręczano dmuchane baloniki. Dzieci brały udział w konkursach z nagrodami i zabawach z klaunami. Z ogromnym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny, w którym udział wzięło paręset uczestników.
Na trawniku przy placu zabaw dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem wojskowym z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa. Obejrzeć wozy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Policji i Straży Granicznej. Mogły pojeździć na kucykach w małej zagrodzie. Najmłodsi uczestniczyli w konkurencjach przygotowanych przez Klub Sportowy „Fala” i w zabawach na małej scenie na przeciw Informacji Turystycznej.
O godz. 16:00 dzieci wypuściły w niebo mnóstwo baloników marzeń.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy czynnie przyczynili się do organizacji imprezy, sponsorom, wolontariuszom, międzyzdrojskim jednostkom organizacyjnym, a przede wszystkim lokalnym przedsiębiorcom z Gminy Międzyzdroje.
Tomasz Rychłowski
Referat Promocji i Współpracy z Zagranicą

                                                                                                   
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski