Jesteś naszym 3269172 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert ''W kręgu muzyki klasycznej'' 01.08.2015 r.  2015-08-03

1 sierpnia odbył się w Międzynarodowym Domu Kultury koncert "W kręgu muzyki klasycznej". Wystąpili w nim wybitni polscy artyści zaproszeni przez znakomitego pedagoga jak również kontratenora i wiolonczelistę Roberta Nakonecznego, którzy po wielu latach doskonalenia swojego warsztatu wokalnego zasłużyli na Jego przyjaźń.
Mimo wielu obowiązków, zajęci karierą, a nawet przerywając wakacyjny wypoczynek z rodziną, przyjęli zaproszenie swojego profesora do udziału w koncercie.
Urszula Piwnicka, solistka wielu polskich scen, laureatka konkursów europejskich, odtwórczyni głównych ról operowych i operetkowych takich jak Mimi ( La Boheme), Sylvia Varesco ( Księżniczka Czardasza), Rosalinda ( Zemsta Nietoperza) i wielu innych, obecnie również doskonale spełniająca się jako producent i reżyser spektakli muzycznych, podziwiana nie tylko za talent, ale również za nieprzeciętną urodę, z ogromnym wdziękiem ( zmieniając kreację do każdego utworu) wykonała najbardziej znane szlagiery takie jak Czardasz Silvy, Przetańczyć całą noc czy Memory.
Jarosław Kwaśniewski, młody i niezwykle utalentowany tenor, mieszkający i robiący karierę w Niemczech, brawurowo wykonał arie z oper Verdiego - "Rigoletto" oraz " Traviata" wzbudzając ogromny entuzjazm wśród publiczności.
Urszula Kopijkowska, absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, obecnie wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureatka wielu konkursów krajowych i zagranicznych, obecnie wybierająca się na Międzynarodowy Konkurs Muzyczny w Veronie, wykonała jedną z najpiękniejszych sonat z repertuaru wiolonczelowego, sonatę g-moll S. Rachmaninowa oraz Le Grand Tango A. Piazzoli.
W duecie z wiolonczelistką (akompaniując również śpiewakom) wystąpiła rewelacyjna pianistka Katarzyna Neugebauer, absolwentka, a obecnie wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ta znakomita artystka, zdobywczyni wielu nagród, z wielkim powodzeniem koncertująca w Polsce i za granicą, swoją wirtuozerią i temperamentem stanowiła oddzielną wartość koncertu.
Całość poprowadził z niebywałą klasą, a jednocześnie z dużym poczuciem humoru i lekkością, jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych aktorów Śląska Dariusz Niebudek.
Artystom osobiście podziękował wręczając kwiaty Dyrektor MDK Pan Artur Duszyński, a publiczność narodziła wspaniałych artystów gorącymi brawami.

                             
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski