Jesteś naszym 3269186 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert muzyki klasycznej 03.09.2015 r.  2015-09-04

3 września w Międzynarodowy Dom Kultury odbył się koncert muzyczny w wykonaniu niezwykłych artystów, wybitnych muzyków z Hiszpanii.

Ewa Hyla Zamojska – sopran, urodzona w Szczecinie, tu ukończyła szkołę muzyczną II stopnia na wydziale wokalnym. Studiowała w Wyższej Szkole Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Wokalno –Aktorskim w klasie adiunkt Jadwigi Gadulanki. W 1982 wygrała stypendium na studia muzyczne w Hiszpanii i w latach 1982-85 studiowała w Escuela Superior de Canto w Madrycie w klasie prof. Anny Higueras.
W 1984 wygrywa kolejne stypendium, tym razem w Royal Irish Summer Course od Music w Dublinie, gdzie doskonali swoja technikę wokalną w klasie prof. Davida Harpera oraz debiutuje w roli Zuzanny w operze „Wesele Figara” Mozarta.
W 1986 wygrała stypendium w Manhattan School od Music w Nowym Jorku, została przyjęta do klasy śpiewu prof. Adele Adisson. Odnosząc kolejne sukcesy, utalentowana artystka wygrywa w 1987 roku stypendium na studia w Madrycie i zaczyna kształcić głos i interpretację muzyki hiszpańskiej u prof. Anny Marii Iriarte. W 1989 uzyskała Dyplom magistra sztuki na wydziale Wokalno –Aktorskim Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie prof. Michaliny Growiec. W latach 1988-92 została zatrudniona na etacie solistki śpiewaczki Opery i Operetki w Krakowie, gdzie zadebiutowała w roli Noriny w operze „Don Pasquale” G.Donizettiego, grała również rolę Despiny w „Cosi fan tutte” Mozarta, Frasquity w „Carmen” Bizeta i Gildy w „Rigoletto” Verdiego. Mieszka na stałe w Madrycie gdzie koncertuje z Orkiestrą i Chórem Radia i Telewizji Hiszpańskiej. W latach 1992-2015 wielokrotnie występowała na Międzynarodowych Festiwalach Muzyki Klasycznej. Artystka z niesamowitą subtelnością zaśpiewała pieśni m.in. F.Chopina, I.Albeniza, E. Granadosa, zachwycając publiczność precyzyjnym wykonaniem niełatwych koloratur. Przy fortepianie zasiadł Jose Ignacio Gavilanes Del Castillo - organista i klawesynista. Ukończył Konserwatorium Królewskie w Madrycie. Współpracuje z Hiszpańską Orkiestrą Narodową, Teatro Real w Madrycie, jest specjalistą muzyki barokowej i kameralnej. W jego wykonaniu wysłuchaliśmy m.in. Intermezzo Manuela M. Ponce. Zachwycający występ na najwyższym poziomie artystycznym zakończył się owacjami na stojąco i bisem. Koncert poprowadził tradycyjnie Andrzej Mleczko.

                             
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski