Jesteś naszym 2671696 gościem

Galeria zdjęć:

Spotkanie ze Stanisławem Bagińskim 02.02.2016 r.  2016-02-03

„KONIE, KUMYS I TIEN-SZAN OTO CAŁY KIRGISTAN”

2 lutego 2016 r. o godzinie 17:00 w Międzynarodowym Domu Kultury odbyło się spotkanie ze Stanisławem Bagińskim, który opowiadał o swoich przeżyciach z podróży po Kirgistanie.
Stanisław Bagiński jest emerytowanym inżynierem budownictwa. Urodził się w Toruniu. Studia ukończył na wyższej Szkole Inżynierskiej w Zielonej Górze. Całe życie interesowały go podróże, które odbywa różnymi środkami lokomocji. Szczególnie ukochał żeglarstwo.. Podróżował także po Afryce środkowo-wschodniej Kenii i Tanzanii, gdzie wszedł na najwyższy szczyt Afryki – Kilimandżaro oraz drugi co do wielkości Mount Kenya, a także dotarł do największego jeziora Afryki, Wiktorii. Pasjonuje go fotografia zwłaszcza fotografia krajobrazu. W swoich wyprawach wybiera miejsca raczej nieznane, a interesujące ze względów krajobrazowych, etnograficznych i architektonicznych. Lubi poznawać ludzi, ich zwyczaje i kulturę. Nie znosi znakowanych szlaków, kampingów, przewodników etc.
Podróże przygotowuje sam bez udziału biur podróży i innych pośredników.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Podróżnik podzielił się z publiczność bardzo dużą ilością zdjęć, które wykonał podczas podróży. Opowiadał ciekawe anegdoty oraz przedstawił jak wygląda codzienne życie w Kirgistanie. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom oraz Panu Stanisławowi za interesujący i miły spędzony wieczór.                             
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski