Jesteś naszym 2671010 gościem

Galeria zdjęć:

IV Gala Sportu w Międzyzdrojach   2016-03-02

Są utalentowani, pracowici, bardzo zaangażowani i odnoszą znaczące sukcesy w swoich dyscyplinach sportowych. Reprezentują Gminę Międzyzdroje na arenach regionalnych oraz krajowych i dostarczają mieszkańcom naszej gminy dużo pozytywnych emocji.
Nasi najlepsi sportowcy, trenerzy i działacze podczas IV Gali Sportu 27 lutego 2016 r, zostali wyróżnieni pamiątkowymi statuetkami. Była to okazja, żeby podziękować tym wszystkim, dzięki którym nasza gmina kojarzona jest z wysokim poziomem sportowym i imprezami sportowymi rozpoznawalnymi w całym kraju. Gala odbyła się w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury, w roku szczególnym dla środowiska sportowego. To wielki zaszczyt, że mogliśmy gościć: olimpijczyków Marka Kolbowicza i Bogusława Mamińskiego, działaczy sportowych: Stanisława Kopcia – Prezesa Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, V-ce Prezesa Andrzeja Steca oraz Członka zarządu Jerzego Goclika. Nie zabrakło przedstawicieli władz powiatu i samorządu gminy. W Gali uczestniczyli: Józef Malec Starosta Kamieński, Beata Kiryluk radna Powiatu Kamieńskiego, Jan Magda Przewodniczący Rady Miejskiej, radni , Leszek Dorosz Burmistrz Międzyzdrojów, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych, sportowcy, sponsorzy, fundatorzy nagród i mieszkańcy naszej gminy.
Na tę specjalną okoliczność zostały wykonane statuetki, odlewy z brązu wg. projektu Lidii Sztwiertnia, przez firmę „Odlewnictwo Eksport- Import Wiesław Kulej” z Kłobucka. Oto, wyniki i nazwiska tych, którzy zostali zwycięzcami w poszczególnych kategoriach.
Najlepszy Sportowiec Roku 2015
I miejsce – Adrian Jaworski - UKS Gimsport
II miejsce – Joanna Kiedrowska - UKS Chrobry
III miejsce - Anna Zielińska - UKS Chrobry
IV miejsce - Kacper Domitrz - MKS Bushido
V miejsce - Natalia Jaworska - UKS Gimsport
Najlepszy Trener Roku 2015
Andrzej Sawicki – MKS Bushido
Łukasz Szumlewski - KS Fala
Odkrycie Sportowe Roku 2015
Michał Wandachowicz - UKS Chrobry
Najlepszy Działacz Sportowy 2015
Jan Rączewski - KS Fala
Impreza Sortowa Roku 2015
„X Perła Bałtyku” – TKS Jantar
Burmistrz Międzyzdrojów przyznał nagrody specjalne. Pamiątkowe statuetki i słowa podziękowania od Leszka Dorosza i Józefa Malca otrzymali wszyscy Prezesi Klubów Sportowych: KS Fala, UKS Chrobry, UKS Gimsport, TKS Jantar i MKS Bushido. Były też wyróżnienia specjalne –szczególne, za propagowanie sportu oraz idei olimpijskiej. Bogusław Mamiński otrzymał statuetkę Osobowość Sportowa Międzyzdrojów oraz grawerton za szerzenie idei olimpijskiej od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, który wręczył Stanisław Kopeć i pamiątkowe statuetki od Klubów Olimpijczyka z Pyrzyc i Dziwnowa. Za wieloletnią działalność sportową wśród dzieci i młodzieży, wpajanie właściwych postaw i wychowanie kilku pokoleńDanuta Jakubiak otrzymała wyróżnienie specjalne.
Na posiedzeniu w dniu 15 lutego 2015 r. Kapituła przeliczyła Kupony i głosy oddane przez czytelników Informatora Samorządowego Gminy Międzyzdroje oraz wyłoniła finałową piątkę w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2015 i nazwisko trenera, który uzyskał największą ilość głosów.
W glosowaniu wzięło udział 755 osób, w tym 22 glosy były nieważne.
Tytuł Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2015, otrzymali:
I miejsce – Dariusz Kozłowski - KS Fala, uzyskał 203 głosy
II miejsce - Piotr Rutkowski - KS Fala, uzyskał 184 głosów
III miejsce - Adrian Jaworski - UKS Gimsport , uzyskał 144 glosy
IV miejsce - Natalia Jaworska - UKS Gimsport , uzyskała – 141 głosów
V miejsce - Bartosz Ligęza i Amelia Kokot - TKS Jantar, uzyskali – 103 glosy.
Tytuł Najpopularniejszy Trener Roku 2015, zdobyl:
Jan Rączewski KS Fala – 201 głosów.
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom. Znalezienie się na liście nominowanych wiąże się nie tylko z przeświadczeniem o tym, że sukces ze sportowych aren został doceniony przez kibiców, ale także z zabraniem do domu statuetki „Czempiona”, szczególnie wręczanej z rąk wielokrotnego Mistrza Świata i Olimpijczyka Marka Kolbowicza. Bardzo dziękujemy za ufundowanie nagród rzeczowych dla wszystkich nominowanych sportowców oraz udostępnienie Sali Teatralnej i pomoc Arturowi Duszyńskiemu dyrektorowi MDK.
Tradycyjnie wiele pięknych wzruszeń i emocji dostarczył nam kabaret, działający przy MDK ze sztuką pt. „Nieposkromniona wytwórnia czempiona”. Scenariusz napisała Pani Dorota Sielewicz, a na scenie wystąpiła młodzież z Gimnazjum, która pięknie zagrała swoje role. Bardzo dziękujemy za występ kabaretowi oraz Emilce Deptule i Weronice Ruśkiewicz za oprawę muzyczną, licząc na dalszą twórczość kabaretową.
Dziękujemy bardzo za pomoc i wsparcie materialne Monice Kowalskiej, dyrektor Hotelu Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje, Agnieszce i Karolowi Tomczakom z Hotelu Międzyzdroje oraz Przedsiębiorcom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe do rozlosowania wśród osób, biorących udział w głosowaniu: Tomaszowi Woźniakowi z Firmy ochroniarskiej „Sekret –Argus”, Bogusławowi Sutyle z Biura Podróży i Turystyki „Viking Tour”, Wolińskiemu Parkowi Narodowemu, Wojciechowi Ryfczyńskiemu z Bałtyckiego Parku Miniatur, Katarzynie Gołos Wróbel z Gabinetu Figur Woskowych, Pub & Restauracji „NEMO” i Restauracji „VIRGO” oraz klubom sportowym. Szczególnie chcielibyśmy podziękować za bezinteresowną pomoc, zaangażowanie w przygotowanie prezentacji multimedialnej i obsługę Błażejowi i Pawłowi Karasiewiczom z KS „Fala” oraz Piotrowi Czajkowskiemu i Przemkowi Winiarskiemu z MDK za oprawę techniczo-akustyczną.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasze działania oraz zaszczycili nas swoją obecnością na IV Gali Sportu w Międzyzdrojach.
Do zobaczenia za rok.
Jadwiga Bober
Urząd Miejski

                                               
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski