Jesteś naszym 4382613 gościem

Galeria zdjęć:

Wystawa do trzech razy sztuka i Dzień Kobiet 8.03.2016.  2016-03-09

Dzień Kobiet w MDK
8 marca w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się uroczystości
z okazji Dnia Kobiet. Wieczór rozpoczął się wernisażem wystawy zatytułowanej
„Do trzech razy sztuka” autorstwa Krzysztofa Nowaka, Artura Kubasika oraz Bartka Wutke.
Krzysztof Marek Nowak – etnolog, dziennikarz i fotograf. Od ponad 20 lat dziennikarz. Początkowo w tygodniku „Wyspiarz”. Pomysłodawca i twórca popularnej na wyspach w drugiej połowie lat 90 –tych Rozgłośni Radiowej „Radio 44”. Od połowy 2000 roku wydawca i redaktor naczelny tygodnika „Wyspiarz Niebieski” oraz portalu internetowego www.wyspiarzniebieski.pl. Od wielu lat zajmuje się fotografią, głównie przyrodniczą, zabytkami architektury, reportażową i tą związaną z codzienną pracą dziennikarską.
W swoim dorobku jako fotografik ma trzy indywidualne wystawy, dwie
w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu oraz w Muzeum Przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach.
Na obecnej wystawie w MDK zostały przedstawione m.in. niezwykłe „twarze” drzew, które autor dostrzegł podczas swoich licznych wędrówek po okolicznych lasach. Bardzo oryginalne są prace, oprawione w ramki z kawałków gałązek
i kory drzew.

Artur Kubasik, jak wielu przyszłych fotoreporterów przygodę z fotografią zaczynał z legendarnym Zenitem. Do 2013 roku związany był z Gazetą Wyborczą, dokumentując codzienne życie mieszkańców polskich wysp
i Zachodniego Pomorza. Obecnie mieszka w Lubinie, każdą wolną chwilę spędza w Wolińskim Parku Narodowym. Oddaje się tam swojej nowej pasji –fotografii przyrodniczej. Godzinami w ciszy podpatruje wolno żyjące zwierzęta.

Bartek Wutke pracę zaczynał w Radio 44 nadającym w Świnoujściu. Później zwiedził wszystkie redakcje w okolicy –Wyspiarza, Świnoujście Dzisiaj, Głos Szczeciński. Próbował szczęścia na stałym lądzie w Poznaniu
i Warszawie, współpracując z Głosem Wielkopolskim, legendarnym portalem tutej.pl oraz ogólnopolską agencją Newspix. Może pochwalić się publikacjami w niemal wszystkich polskich gazetach. Podczas kilku lat pracy fotoreporterskiej miał okazję fotografować wielu mniej lub bardziej znanych ludzi.
Wystawę można zwiedzać do 31 marca.

Następnym punktem wieczoru było przedstawienie teatru rodzinnego
„Fantazja”. Grupa teatralna pod kierownictwem Ewy Sobolewskiej-Kaśkosz, Aliny Poskart oraz Iwony Sołtysiak przygotowała na tą szczególną okazję cztery bloki tematyczne: Kobieta Idealna, Umieć Odejść, Zdarzyło się w Dniu Kobiet oraz Pokaz mody niekonwencjonalnej. Przy świecach i lampce wina widzowie obejrzeli pełny humoru spektakl.
Każda z przybyłych pań została obdarowana symbolicznym tulipanem, był też słodki poczęstunek.
Uwieńczeniem wieczoru był występ zespołu „Backstage acoustic”. Młodzi, utalentowani muzycy, półfinaliści programu „ Must be the music” III, oraz uczestnicy programu „ Mam talent”, mają już w swoim dorobku cztery płyty coverowe. Duet gitarowo-wokalny ma na swoim koncie setki występów w Polsce i za granicą, zawsze spotyka się z ciepłym odbiorem publiczności.
Utwory w wykonaniu „Backstage acoustic” to prawdziwa uczta dla melomana.
                                                                                                                   
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


> ”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposa&zdotenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na u&zdotytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski