Jesteś naszym 5209603 gościem

Galeria zdjęć:

Kiermasz Wielkanocny oraz Święto Wiosny 19.03.2016 r.  2016-03-21

W dniu 19 marca 2016 r. odbył się Kiermasz Wielkanocny oraz Święto Wiosny.
O godzinie 10:30 z Placu Neptuna wyruszył pochód z marzannami na plażę przy hotelu „Amber Baltic”. Marzanny zostały symbolicznie spalone w ognisku. Tym obyczajem pożegnaliśmy łagodną zimę.
W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach w kiermaszu wzięło udział 16 wystawców m.in.: z Wolina, z Dziwnowa, Świnoujście –Warszów, ze Szczecina i Międzyzdrojów. Nie zabrakło naszej Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje” działającej przy MDK. Stoiska wystawców cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Turyści oraz mieszkańcy gminy Międzyzdroje mogli podziwiać i wybierać z pośród dużej ilości wyrobów rękodzielniczych. Na stoiskach były pisanki, obrazy, palmy wielkanocne, kurczaki, zające, koszyki wielkanocne oraz dziesiątki innych ozdób wykonanych różnymi metodami. Nie mogło zabraknąć również smakołyków, które przygotowała Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach. Przygotowane również było stoisko gdzie zakupić można było różne babeczki i ciasteczka. Pieniądze ze sprzedaży w całości przeznaczone zostały dla chorej na nowotwór oczu - Lenki. Popołudniu na scenie wystąpił zespół muzyczny Bryza działający przy MDK Międzyzdroje.
Organizatorzy dziękują za pomoc: Stowarzyszeniu „Volvard”, Harcerzom z 34 DH „Orlęta”,
Zuchom z 44 GZ „Pracowite Pszczółki”, Urzędowi Morskiemu z Międzyzdrojów oraz wszystkim uczestnikom.
Możemy śmiało powiedzieć, że Kiermasz Wielkanocny będzie naszą coroczną tradycją.

                                                                                                                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski