Jesteś naszym 5009128 gościem

Galeria zdjęć:

21. Festiwal Gwiazd 29.06-02.06.2016 r. - Zdjęcia Kinga Bartczak  2016-07-06

Międzyzdroje miastem gwiazd!


Ponad 100 gości, 70 gwiazd ze świata kultury, 7 nowych odcisków dłoni na Alei Gwiazd i wmurowanie Gwiazdy Idola Publiczności - 21. Festiwal Gwiazd przeszedł do historii. Choć artyści musieli walczyć z kapryśną pogodą, koncert Zbigniewa Wodeckiego sprawił, że na niebie znów pojawiło się słońce.

Po raz pierwszy w ponad dwudziestoletniej historii Festiwalu o kształcie Alei Gwiazd decydowała publiczność. Przez miesiąc trwało specjalne internetowe głosowanie. Dziewięcioro utalentowanych aktorów młodego pokolenia walczyło o tytuł IDOLA PUBLICZNOŚCI. Numerem jeden została Natalia Sikora. Jej specjalną gwiazdę odsłonili ojciec razem z siostrą.
W tym roku odciski swoich dłoni na Alei Gwiazd pozostawili: aktorzy - Ewa Szykulska, Marian Dziędziel, Katarzyna Żak, wokaliści - Justyna Steczkowska i Zbigniew Wodecki oraz scenografka Ewa Braun i producent Michał Kwieciński.
Najważniejszym filarem 21.Festialu Gwiazd był teatr. - Publiczność mogła nadrobić zaległości i obejrzeć jedne z najciekawszych propozycji repertuarowych warszawskich teatrów – podkreśla Olaf Lubaszenko, Dyrektor Artystyczny Festiwalu.
W cieniu EURO 2016 na murawie pojawiły się drużyny Reprezentacji Artystów Polskich i Samorządowców. Tym razem gwiazdy wróciły do szatni niepocieszone. Na rewanż przyjdzie poczekać równy rok.
Obok kina, teatru i muzyki po raz pierwszy odbył się cykl spotkań literackich. Na zaproszenie Hotelu Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach pojawili się Katarzyna Grochola, promująca powieść „Przeznaczeni” i Jarosław Skoczeń, autor książki „Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia”. W ramach specjalnej aukcji charytatywnej sprzedano również 14 grafik Zdzisława Beksińskiego. Zgromadzone w ten sposób środku trafią do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Lubinie.
Kolejna wizytówka Festiwalu to cykl aktywności dla dzieci. Z najmłodszymi spotkali się m.in. Justyna Sieńczyłło, Marek Włodarczyk, Lucyna Malec i Marek Siudym. Każdego dnia o 11:00 aktorzy zabierali maluchy do świata bajek. Cykl specjalnym patronatem objęła TVP ABC.
Niezwykły kontener morski, który został specjalnie przystosowany do działań kulturalnych i był częścią prezentacji Pomorza Zachodniego we Wrocławiu, rozpoczął drugie życie. W piątek 1 lipca br. posłużył jako scena koncertów duetu OHO!KOKO, strefa dla dzieci oraz miejsce informacji o funduszach unijnych. Wszystko to w ramach Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
2 lipca właśnie podczas Festiwalu Gwiazd pokazem „Planety Singli” letnią trasę rozpoczęło KINO POD GWIAZDAMI Banku BGŻ BNP Paribas, które odwiedzi 45 polskich miast.
O idealny wygląd gwiazd dbał Salon Urody La Femme.
Festiwalowe wspomnienia można znaleźć nie tylko na www.festiwalgwiazd.pl, ale również na Facebooku. Do zobaczenia podczas 22.Festiwalu Gwiazd od 5 do 9 lipca 2017 roku.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                           
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski