Jesteś naszym 2998804 gościem

Galeria zdjęć:

XII Karawana Kultury 22.07.2016 r.  2016-07-25

22 lipca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się tradycyjny już, jak co roku, koncert uczestników XII Międzynarodowego Festiwalu Karawany Kultury Lata Artystycznego”.
Zespóły zakwalifikowane do udziału przyjeżdżają do Polski, gdzie uczestnicy mają wspólne próby, koncerty oraz wycieczki.
W koncercie wzięły udział zespoły i soliści z Rosji, Białorusi, Estonii.
Jury w składzie Leszek Rodziewicz (przewodniczący), Inna Żołudewa, Andrzej Mleczko, Renata Maruszewska oceniało osiągnięcia wykonawców. Dyplomy, puchary festiwalowe, specjalne podziękowania będą wręczone uczestnikom podczas koncertu festiwalowego w niedzielę 24 lipca w Sułominie (duża scena), gdzie artyści przedstawią pełny program w godz. 10:00 – 14:00.
Jest to specjalna edycja XII Międzynarodowej Karawany Kultury Lata Artystycznego Wschód – Zachód we współpracy z organizatorem Open Air Festiwalu XIX Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival. Ta nazwa „Wschód – Zachód“ podkreśla, że nie szukamy tego, co nas dzieli – naświetlamy to, co nas łączy. Ze „wschodu i zachodu“ bierzemy to, co najlepsze i ciekawsze, pokazujemy kulturę róznych krajów, mówimy językiem nie potrzebującym tłumaczy – językiem muzyki, pieśni, tańca.
Jednym z głównych partnerów Karawany Kultury jest Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, który od lat wspiera festiwal, pomaga w organiacji i promocji festiwalu, między innymi udostępniając salę i obsługę techniczną sceny. Inicjatorem i głównym realizatorem projektu jest Fundacja Benefis z Wolina.
Projekt wymiany kulturowej Karawana Kultury objęty jest Patronatem Honorowym Burmistrzów Wolina i Golczewa.

                                                                               
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski