Jesteś naszym 5008987 gościem

Galeria zdjęć:

XII Karawana Kultury 22.07.2016 r.  2016-07-25

22 lipca w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się tradycyjny już, jak co roku, koncert uczestników XII Międzynarodowego Festiwalu Karawany Kultury Lata Artystycznego”.
Zespóły zakwalifikowane do udziału przyjeżdżają do Polski, gdzie uczestnicy mają wspólne próby, koncerty oraz wycieczki.
W koncercie wzięły udział zespoły i soliści z Rosji, Białorusi, Estonii.
Jury w składzie Leszek Rodziewicz (przewodniczący), Inna Żołudewa, Andrzej Mleczko, Renata Maruszewska oceniało osiągnięcia wykonawców. Dyplomy, puchary festiwalowe, specjalne podziękowania będą wręczone uczestnikom podczas koncertu festiwalowego w niedzielę 24 lipca w Sułominie (duża scena), gdzie artyści przedstawią pełny program w godz. 10:00 – 14:00.
Jest to specjalna edycja XII Międzynarodowej Karawany Kultury Lata Artystycznego Wschód – Zachód we współpracy z organizatorem Open Air Festiwalu XIX Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival. Ta nazwa „Wschód – Zachód“ podkreśla, że nie szukamy tego, co nas dzieli – naświetlamy to, co nas łączy. Ze „wschodu i zachodu“ bierzemy to, co najlepsze i ciekawsze, pokazujemy kulturę róznych krajów, mówimy językiem nie potrzebującym tłumaczy – językiem muzyki, pieśni, tańca.
Jednym z głównych partnerów Karawany Kultury jest Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach, który od lat wspiera festiwal, pomaga w organiacji i promocji festiwalu, między innymi udostępniając salę i obsługę techniczną sceny. Inicjatorem i głównym realizatorem projektu jest Fundacja Benefis z Wolina.
Projekt wymiany kulturowej Karawana Kultury objęty jest Patronatem Honorowym Burmistrzów Wolina i Golczewa.

                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski