Jesteś naszym 3637258 gościem

Galeria zdjęć:

Wernisaż wystawy malarstwa Leszka Króla oraz koncert ''Światło do Betlejem'' 19.12.2016 r.  2016-12-21

19 grudnia w Międzynarodowym Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy prac
Leszka Króla.

Pan Leszek Król, urodzony w Kamieniu Pomorskim w 1948 roku, absolwent Liceum Pedagogicznego, kształcił się w Studium Nauczycielskim Wychowania Fizycznego w Gdańsku Oliwie oraz Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych - obecnie Akademia Sztuk Pięknych. Kolejne lata to Studium Podyplomowe Pedagogiki Artystycznej i dwa lata pracy w Zespole Naukowym Psychologii Twórczości przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, następnie dwa lata pracy w Zespole Pedagogiki Artystycznej Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. Pierwszą pracę podjął jako nauczyciel Szkoły Podstawowej w Niemicy.
Po studiach Leszek Król pracował w Kamieńskim Domu Kultury, a następnie w Szkole Podstawowej we Wrzosowie do roku 1985. Rok 1986 to praca na etacie metodyka plastyki w ODN Szczecin. W okresie tym publikował artykuły dotyczące twórczości plastycznej dzieci i młodzieży uczestnicząc w pracach Ogólnopolskiego Zespołu Nauczycieli Nowatorów. W latach 1986 – 1991 zatrudniony był w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Szczecinie gdzie wykładał główny przedmiot zawodowy i projektowanie graficzne.
Od 2002 roku artysta zamieszkuje w Sierosławiu na Wyspie Wolin. Swoje prace prezentuje na wystawach w kraju i za granicą – w Gdańsku, Brukseli, Porvo (Finlandia), Malmo (Szwecja), Szczecinie, Sandomierzu, Dębnie Lubuskim, Gorzowie Wielkopolskim, Rakoniewicach, Golczewie, w Kamieniu Pomorskim.

Prace artysty, zaprezentowane na wystawie to w większości malarstwo na szkle, a także grafiki i collage. Tak jak opowiadał na wernisażu Leszek Król, najbliższe jest jemu właśnie malarstwo na szkle, co możemy zaobserwować na wystawie – są tu prace wykonane na zabytkowych ponad 100 –letnich zabytkowych okiennicach, o głębokim nasyceniu kolorystycznym i charakterystycznym dla szkła połysku.
Po wernisażu odbył się świąteczny koncert kolęd w wykonaniu zespołu młodych wokalistów jazzowych oraz studentów wokalistyki Akademii Sztuki
w Szczecinie. Młodzież przedstawiła na koncercie zarówno tradycyjne polskie kolędy, jak i zagraniczne popularne pieśni bożonarodzeniowe w nowoczesnych opracowaniach przy akompaniamencie Patryka Matwiejczuka i Rafała Kowalczyka. Zdolni, młodzi, zafascynowani, energiczni – artyści od pierwszych dźwięków zdobyli serca słuchaczy, wprowadzając publiczność w radosną i podniosłą atmosferę świąt.


                                                                                                   
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski