Jesteś naszym 3633536 gościem

Galeria zdjęć:

Wystawa „Chrzest 966. U źródeł Polski” w MDK 08.02.2017 r.  2017-02-09

Pierwsza tego typu wystawa historyczna miała miejsce w Międzynarodowym Domu Kultury 8 lutego. Niezwykła dzięki świeżemu spojrzeniu młodzieży, która współtworzyła tę ekspozycję.
„Chrzest 966: U źródeł Polski” to wystawa mobilna przygotowana przez Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gnieźnie. Jest to ekspozycja wzbogacona o elementy multimedialne oraz działania edukacyjne. Przygotowano ją w taki sposób, aby mogła dosłownie odwiedzić jak najwięcej różnych miejsc.
Wystawa odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z Chrztem Mieszka I: jakie były przyczyny, gdzie mógł się odbyć, jakie były jego skutki.
Wystawę już odwiedziło sporo uczniów z Gimnazjum nr1 w Międzyzdrojach, zapowiadają się kolejni odwiedzający. Po obejrzeniu wystawy uczniowie utrwalali swoją wiedzę, wypełniając karty pracy, myślimy że teraz piątka z historii jest gwarantowana.
Wystawa będzie dostępna w MDK do 5 marca. Serdecznie zapraszamy!

Projekt dofinansowano w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury – Chrzest 966

             
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski