Jesteś naszym 3633381 gościem

Galeria zdjęć:

Projekt Karawana Kultury Music Islands Open 25.02.2017 r.  2017-02-27

Otwarte dla publiczności przesłuchania konkursowe zimowej edycji Karawany Kultury - Music Islands Open Festiwal&Contest odbyły się w Międzyzdrojach 25.02.2017. W projekcie wymiany kulturowej wzięli udział uczniowi szkół muzycznych z Kamienia Pomorskiego, Świnoujścia, Pyrzyc, Gorzowa Wielkopolskiego, MDK Świnoujście, MDK Międzyzdroje, Fundacji Teatr Teatr, MOK Wolin, soliści i zespoły z kilku miast Rosji, Białorusi. Niestety nie dojechała grupa z Gruzji, której zabrakło czasu na załatwienie formalności wizowych.
Wolińska Orkiestra Perkusyjna pod kierunkiem Tomasza Kubika rozpoczęła dzień festiwalowy energicznymi melodiami utworów własnych oraz tradycyjnej samby batucady zadając tempo dalszym przesłuchaniom konkursowym.
W pierwszej części konkursu na wspaniałej scenie Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach swoje umiejętności przedstawili instrumentaliści – soliści, duety i zespoły. W części drugiej publiczność mogła zobaczyć wokalistów oraz zespoły wokalno-instrumentalne.
Jury w składzie – Leszek Rodziewicz, Inna Żołudewa, Andrzej Mleczko, Łukasz Stachyra – odnotowało bardzo wysoki poziom wykonawców z Polski oraz z zagranicy i zaangażowanie pedagogów, którzy wspierając swoich podopiecznych nawet grali z nimi w duetach pokazując, że wiek bądź poziom zaawansowania nie stoi na przeszkodzie wspólnej prezentacji artystycznej, lecz przeciwnie – pomaga motywować dzieci i młodzież do nauki śpiewu i gry na instrumentach muzycznych, wzmacnia więź pedagog-uczeń.
W przerwach przy kawie i poczęstunku uczestnicy, pedagodzy, instruktorzy mieli możliwość poznać się bliżej, wymienić się wrażeniami i upominkami, porozmawiać z jury.
Finałem tego dnia festiwalu był koncert profesjonalnej Orkiestry Miejskiej z miasta Sergijew Posad z Rosji (dyrygent - zasłużony artysta Rosji Władisław Kaderski) oraz jej solistów. Po koncercie – uroczyste wręczenie nagród. Artur Duszyński (dyrektor MDK Międzyzdroje) i Robert Zięba (Prezes Fundacji Benefis) złożyli podziękowania kierownikom zespołów i instruktorom. Kulminacją emocji i uwieńczeniem wieczoru było ogłoszenie wyników, rozdanie dyplomów i pucharów. Przy strzałach kolorowego konfetti obecni usłyszeli imię zdobywcy Grand Prix. Tym razem jest to duet fortepianowy Charanovich Hanna & Zhushma Anastasiya ze Szkoły Średniej nr 4 miasta Iwanowo obwodu Brzeskiego, który zabierze nagrodę główną do Białorusi.
Kolejna edycja Karawany Kultury już w marcu – Amber Stars / Dance Island Open.
Głównym organizatorem Karawany Kultury jest Fundacja Benefis z Wolina we współpracy z MOK Wolin, Centrum Współpracy Międzynarodowej w Wolinie (Dwor von Below), Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, MDK Międzyzdroje, Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, GOKiS w Golczewie. Projekt wymiany kulturowej Karawana Kultury objęty jest patronatem Burmistrzów Wolina, Golczewa, Kamienia Pomorskiego.

                                                                                                                                                                                                       
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski