Jesteś naszym 3633287 gościem

Galeria zdjęć:

5 EDYCJA „TROPEM WILCZYM. BIEG PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH” 26.02.2017 r.  2017-02-28

W dniu 26 lutego 2017 r. zorganizowana została w Międzyzdrojach V ogólnopolska edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W Międzyzdrojach impreza odbyła się po raz trzeci. Bieg ten zawsze towarzyszy obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pomimo deszczowej pogody w biegu uczestniczyło 132 biegaczy. Byli to biegacze lokalni, z gmin sąsiednich oraz wielu polskich miast.
Biegały całe rodziny, dzieci i młodzież oraz seniorzy.
Bieg rozpoczynał się na terenie Golden Tulip Międzyzdroje Residence i kończył na promenadzie w amfiteatrze. Po rejestracji w biurze zapisów, uczestnicy w przyjaznej i miłej atmosferze rozgrzewali się na trawniku Golden Tulip.

O godzinie 12.00 w biegu o długości 1963 m startowało 54 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:
1. Jakub Wolender (Szczecin)
2. Marek Dołęgowski (Kołczewo)
3. Bartłomiej Musiał (Wysoka Kamieńska)

O godzinie 12.30 w biegu o długości 5 km startowało 78 uczestników. Pierwsze miejsca zajęli:
1. Arkadiusz Borysiuk (Kamień Pomorski)
2. Robert Szych (Szczecin)
3. Monika Jackiewicz (Szczecin)

Ogólnopolskim organizatorem imprezy była Fundacja Wolność i Demokracja. Głównymi koordynatorami „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w Międzyzdrojach byli harcerze z Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej we współpracy z Gminą Międzyzdroje, Międzynarodowym Domem Kultury oraz Fundacją Motywacja i Działanie. Podczas biegu nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa, Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej z Międzyzdrojów oraz Ratownicy Medyczni z Pogotowia Ratunkowego.
Dziękuję serdecznie za udział wszystkim uczestnikom i osobom, które pomagały przygotować bieg. Do zobaczenia za rok!

pwd. Tomasz Rychłowski
Koordynator V edycji
„Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”
w Międzyzdrojach

                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski