Jesteś naszym 3637364 gościem

Galeria zdjęć:

Spotkanie autorskie z Anną Piecyk oraz otwarcie wystawy uczestników warsztatów rękodzielniczych 29.05.2017 r.  2017-05-30

9 maja 2017 r. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z Anną Piecyk, którego moderatorem był Szymon Głod oraz wernisaż wystawy prac uczestników Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”.
Na początku spotkania Ania Piecyk, która pochodzi ze Świdnicy, opowiedziała o swoim przyjeździe do Międzyzdrojów, gdzie mieszka i pracuje już 11 lat. Dopiero, kiedy zamieszkała nad morzem, postanowiła zmierzyć się ze swoją pasją – pisaniem. Jest autorką powieści psychologiczno-obyczajowych dla dorosłych takich jak: „Pustka”, „Matnia” i „Wymarły gatunek”.

Niedawno wydała swoją pierwszą książkę dla dzieci pt. „Malinka i tajemniczy prezent”, do której zrobiła ilustracje. Porusza w niej trudny temat choroby onkologicznej u dzieci. Chciałaby, aby jej książka dla najmłodszych pomogła ludziom zrozumieć, że POMAGANIE JEST NAPRAWDĘ FAJNE! Pierwszy nakład został wydany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Międzyzdroje.

Podczas spotkania odbył się również wernisaż prac uczestników Pracowni Rękodzieła Artystycznego „Impresje”. Ania Piecyk i Monika Jakubowska założyły Pracownię w styczniu 2014 r. Podczas zajęć uczestnicy uczą się różnych technik rękodzielniczych, współpracy oraz miło spędzają czas. Robią ozdoby i dekoracje m.in. do Domu Kultury, na kiermasze, Neptunalia, Dzień Dziecka oraz włączają się różne akcje charytatywne m.in. dla Dominika Suchłabowicza i WOŚP. W najbliższym czasie uczestnicy będą wykonywać bransoletki i napisy na koszulkach na Onkomarsz, którego finał odbędzie się 30 czerwca 2017 r. w Międzyzdrojach. Zajęcia w Pracowni Rękodzieła „Impresje” są finansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach ze środków Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Ania nie zwalnia tempa pisząc w wolnym czasie kolejne bajki dla dzieci oraz powieści dla dorosłych, a także prowadząc zajęcia w Pracowni.

Tekst: Monika Jakubowska

                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski