Jesteś naszym 3328737 gościem

Galeria zdjęć:

Koncert orkiestry kameralnej Akademii Sztuki w Szczecinie 31.08.2017 r.  2017-09-01

31 sierpnia w Sali Teatralnej Międzynarodowego Domu Kultury odbył się koncert Orkiestry Kameralnej Akademii Sztuki w Szczecinie.
Koncert był uwieńczeniem warsztatów muzyki kameralnej pod kierownictwem prof. dr hab. Henryka Tritta.
Henryk Tritt, profesor nadzwyczajny na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie, Kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych specjalizacja: skrzypce. Tytuł profesora zwyczajnego uzyskał w 2009 roku, tytuł profesora belwederskiego w 2001. Przewód doktorski przeprowadził w roku 1992, a habilitacyjny - w 1994. Jest konsultantem Ministra Kultury ds. szkolnictwa artystycznego, prowadzi kursy mistrzowskie i warsztaty dla uczniów szkół muzycznych I i II st. - Nowy Sącz, Kudowa Zdrój, a także Letnią Akademię Muzyczną w Akademii Sztuki w Krakowie. Jest również członkiem komisji konkursów i przesłuchań regionalnych, występuje jako solista recitali i kameralista, prowadząc zespoły instrumentalne. Był wykładowcą Akademii Muzycznych w Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu, koncertmistrzem Orkiestry Kameralnej PRiTV w Poznaniu, Filharmonii i Teatru Wielkiego w Poznaniu, Orkiestry Symfonicznej w Bienne /Szwajcaria/. W latach 1989-2004 prowadził letnie koncerty kameralne w kantonie Graubinden w Szwajcarii, był solistą Polskiej Agencji Artystycznej Pagart, ukończył studia w klasie doc. Igora Chaczbabiana w PWSM w Poznaniu w roku 1975 z wyróżnieniem. Brał udział w konkursach skrzypcowych w Belgradzie i Budapeszcie.
Warsztaty w Międzynarodowym Domu Kultury odbyły się już po raz czwarty. Młodzi adepci sztuki muzycznej zaprezentowali publiczności m.in. dzieła Mozarta, Gershwina, Corelli i Karłowicza.

                   
Polityka prywatności   © 2004-2021 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski