Jesteś naszym 3633326 gościem

Galeria zdjęć:

Ferie zimowe 2017   2017-02-15

Ferii zimowe są już za nami, a spędziliśmy ten czas w MDK bardzo aktywnie. Na zajęciach rękodzieła „Kreatywne rączki” dzieci wykonały obrazy na szkle, witraże, kartki walentynkowe i świąteczne metodą Iris Folding, torby malowane pastelami, bransoletki na łańcuszkach charms, mozaikę na drewnianych kubeczkach, zawieszki z folii termokurczliwej, prace drzewiarskie –etui na długopis, Millefiori –czyli ozdabianie doniczek plasteliną. Tradycyjnie odbywały się zajęcia „Bezpieczne ferie z WOPR”, na których dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa oraz udzielania pierwszej pomocy.
Poznawaliśmy świat Wolińskiego Parku Narodowego, a dokładniej jego małe części w mikroskopie. Miłośnicy przyrody mieli okazję poznawać atrakcje turystyczne Międzyzdrojów podczas wędrówki na Kawczą Górę. Dzieci podczas zajęć przyrodniczych wykonały oryginalne prace plastyczne z wykorzystaniem naturalnych materiałów, np. kamyków.
W ramach ferii w MDK odbyły się dwa spektakle teatralne „Wilk i zając” oraz „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu Studia Teatralnego „ Krak –Art” z Krakowa, jak zawsze z aktywnym udziałem małych widzów. W czwartek obejrzeliśmy wspaniały film animowany „Balerina” w kinie „Eva”. W Międzynarodowym Domu Kultury nie zabrakło atrakcji kulturalnych. W piątek zaprosiliśmy dzieci na wspaniały występ orkiestry dętej Wood&Brass Band z towarzyszeniem grupy tanecznej. Wood& Brass Band – zdobywcy prestiżowych nagród w Brazylii, Hiszpanii, Niemczech i Polsce. Na koncercie dzieci poznawały brzmienia poszczególnych instrumentów w orkiestrze dętej, a także inne muzyczne ciekawostki. Barwne muzyczne show, hit za hitem – orkiestra zebrała ogromne brawa. Uwieńczeniem piątku było wyjście do hotelu Aurora, gdzie zagraliśmy w kręgle. Było wspaniale!
Drugi tydzień ferii upłynął pod znakiem zawodów- rozegrano cztery turnieje z nagrodami. Wyniki prezentują się następująco:

Szachy:
I miejsce - Bartosz Piorun
II miejsce - Oskar Rochowicz
III miejsce- Natan Makiełkowski

Warcaby – chłopcy
I miejsce -Bartosz Piorun
II miejsce - Marcel Paluch
III miejsce -Filip Tuszyński

Warcaby - dziewczęta:
I miejsce - Milena Jabłońska
II miejsce - Kinga Rębek
III miejsce- Maja Duszyńska

Tenis stołowy - chłopcy
I miejsce -Oskar Rochowicz
II miejsce - Damian Różycki
III miejsce - Konrad Dubako

Tenis stołowy - dziewczęta:
I miejsce - Karolina Różycka
II miejsce - Kinga Rębek
III miejsce - Rozalia Woźniak

FIFA 2017:
I miejsce -Patryk Różycki
II miejsce - Oskar Rochowicz
III miejsce - Damian Różycki


Tradycyjnie w ostatni dzień ferii odbyła się wystawa prac plastycznych, wykonanych przez uczestników zajęć, wręczenie nagród i występy artystyczne. Wszystkim dzieciom dziękujemy za aktywny udział w zajęciach, gratulujemy zwycięzcom turniejów i do zobaczenia za rok!
Międzynarodowy Dom Kultury składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji ferii dla:
Pani kierownik i pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach,
Hotelu Aurora, dyrektora i pracowników Domu Wczasów Dziecięcych, dyrektora i pracowników Wolińskiego Parku Narodowego, ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Międzyzdrojów.

Dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury
Artur Duszyński

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Polityka prywatności   © 2004-2022 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski