Jesteś naszym 2670201 gościem

Galeria zdjęć:

Opowieści wigilijne 20.12.2017   2017-12-21

20.12.2017 r. "TEATR MY" działający przy wolińskim kole Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przybliżył wszystkim przybyłym do MDK w Międzyzdrojach niezwykły klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, bo Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Wigilia Bożego Narodzenia to wyjątkowa kolacja, gdy spotykają się bliscy w rodzinnym gronie, dzielą się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego najlepszego. To wieczór pełen wzruszeń, gdy zwaśnieni winy sobie przebaczają i łzy szczęścia do oczu napływają. Dostrzegajmy dobro w każdym dniu, cieszmy się z małych rzeczy, bądźmy szczęśliwi i obdarowujmy szczęściem innych.
Spotkanie to śpiewająco poprowadzili: Roksana, Agnieszka, Krzysztof i Kuba. W pierwszym spektaklu pt "Okno" wystąpili aktorzy teatru My wraz z uczniami OREW Przybiernów i uczestnikami ŚDS Przybiernów. Reżyserem adoptowanego opowiadania pod tym samym tytułem jest p. Bożena Daniluk.
Drugim przedstawieniem był "Medalion", w którym aktorzy teatru MY wystąpili wraz z uczniami OREW Ostromice i uczestnikami WTZ Wolin. Autor i reżyser przedstawienia B. Daniluk.
Gościnnie swoje „jasełka bożonarodzeniowe” przedstawili uczniowie z klas 1B i 2. z zaprzyjaźnionej szkoły podstawowej z Międzyzdrojów. Panie Anna Marszał i Iwona Szczawińska przygotowały młodych aktorów do pięknych jasełek.
TEATR MY bardzo dziękuje wszystkim przybyłym widzom, Gminie Międzyzdroje, a w szczególności Pani Jadwidze Bober i Henrykowi Nogala, którzy dokonali największych starań abyśmy otrzymali środki niezbędne do realizacji projektu.

                                                                                                                                                                                                       
Polityka prywatności   © 2004-2020 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski