Jesteś naszym 4919242 gościem

Galeria zdjęć:

Majówka 2018 r.  2018-05-04

Kulturalna majówka w Międzyzdrojach
Wyjątkowo długi weekend, a dokładniej - tydzień majowy w Międzyzdrojach obfitował
w ciekawe wydarzenia kulturalne, co zaowocowało absolutnym rekordem publiczności na koncertach w międzyzdrojskim Amfiteatrze.
Program kulturalnej majówki rozpoczął się 28 kwietnia recitalem Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie”. Piękne wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce
i słowie w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. Koncert poświęcony twórcom takim jak Henryk Wars czy Jerzy Jurandot. Tomasz Stockinger oddał przez swój recital hołd gwiazdom kina przedwojennego. Wiązanki piosenek polskiego kina przedwojennego, w rytmie walca i tanga przy akompaniamencie pianisty, jak za dawnych dobrych lat powrócił do nas łagodnym uśmiechem, niesłychanym urokiem i przeniósł do magicznego dwudziestolecia.
1 maja w międzyzdrojskim Amfiteatrze zagościł O.S.T.R.- Adam Andrzej Ostrowski, polski raper, freestyl’owiec, kompozytor, producent muzyczny a także inżynier dźwięku. Dziewięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, w tym czterokrotny laureat. Artysta zgromadził tłumy fanów. Po koncercie O.S.T.R. spotkał się z fanami na sesji autografowej i zdjęciowej.
Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polski minął pod znakiem „Biegu po Kulturę”. W tym roku odbyła się III edycja tego wydarzenia. W imprezie wzięło udział 105 uczestników. Najstarszy uczestnik – 60 letni Leszek Lewicki, a najmłodsze dziecko – pięcioletnia Pola Harasimowicz.
Najszybsi wśród mężczyzn ex aequo Arkadiusz Borysiuk i Łukasz Szymański. Najszybszą kobietą III edycji Biegu po Kulturę została Anna Guster.
Podczas Biegu po Kulturę odbywał się happening „Biało- Czerwona”, współorganizowany przez harcerzy Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP im. Marynarki Wojennej RP.

Uwieńczeniem biegu był koncert zespołu Reggaeside w międzyzdrojskim Amfiteatrze. Zespół znalazł się w półfinale programu Must Be The Music. Międzyzdrojskiej publiczności muzycy zaserwowali potężną dawkę muzycznej energii reggae i rocka –było wspaniale!
3 maja w międzyzdrojskim Amfiteatrze wystąpił zespół Sound’n’Grace, jeden
z najpopularniejszych zespołów w Polsce wykonującym muzykę gospel, soul, R&B i funk.
To był rewelacyjny koncert: rozśpiewana i roztańczona publiczność, a po koncercie – autografy dla fanów i wspólne zdjęcia.
I na deser maratonu kulturalnego – spektakl kabaretowy „W oczach starszych panów”
w reżyserii Michała Janickiego. Aktorzy Teatru Kameralnego w Szczecinie oraz goście specjalni zapewnili publiczności rozrywkę najwyższej próby. Sala Teatralna rozbrzmiewała piosenkami z Kabaretu Starszych Panów.
Międzynarodowy Dom Kultury chciałby serdecznie podziękować za pomoc w organizacji Majówki: Straży Miejskiej w Międzyzdrojach, Ochotniczej Straży Pożarnej oddział Międzyzdroje, Policji, Urzędowi Morskiemu w Międzyzdrojach, Związkowi Harcerstwa Polskiego, Firmie Api Connect, Hotelowi Golden Tulip Residence, Hotelowi Aurora, Restauracji Rafa, Restauracji Osteria, Restauracji Nemo, Redakcji Nasze Miasto Międzyzdroje.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski