Jesteś naszym 4919183 gościem

Galeria zdjęć:

Dzień Dziecka 2018  2018-06-05

Za nami kolejny słoneczny i radosny Dzień Dziecka! Setki dzieci odwiedziły międzyzdrojski amfiteatr 1 czerwca, by wspólnie bawić się i cieszyć w dniu swojego święta. Atrakcje dla dzieci, m.in. prezentacja wozów bojowych 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego z Dziwnowa i przejażdżki na kucykach, odbywały się też na skwerze rekreacyjnym przy Alei Gwiazd. W Amfiteatrze Piraci i Konewka zadbali o wspaniałą zabawę –nie było czasu na nudę! Konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, wielkie bańki mydlane, zabawa z klockami Lego, dmuchany plac zabaw, tatuaże z henny, pokazy sprzętu Policji i Straży Pożarnej, smakołyki: wata cukrowa, lody, kukurydza, grochówka -to wszystko w prezencie na Dzień Dziecka!
Podczas „Najlepszego Dnia Dziecka na Wyspach” odbyła się kolejna już edycja XIV Międzynarodowej Karawany Kultury – Baltic Music Race, organizowanej przez Fundację „Benefis” z Wolina. W tej edycji udział wzięło 45 uczestników z Rosji, Armenii, Białorusi, Malty, Polski (Szczecin, Międzyzdroje, Wolin, Dargobądz) w wieku od 5 do 22 lat. Grand Prix zdobyła wokalistka z Malty – 19-letnia Michelle Portelli z La Voix School of Performing Arts (kierownik artystyczny Gillian Camenzuli Kerr & Jane Pace).
Tradycyjnie podczas imprezy odbywał się konkurs plastyczny „Moje marzenie”, główną nagrodą w konkursie były dwa rowery ufundowane przez Berlin Doner Kebap oraz Hotel Aurora Family&Spa.
Po godzinie 16.00 setki kolorowych baloników marzeń odleciały w niebo. To był wspaniały Dzień Dziecka, czego dowodem są setki uśmiechniętych, szczęśliwych dziecięcych twarzy.
Organizatorzy najlepszego Dnia Dziecka na wyspach składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy: wolontariuszom, gminnym jednostkom organizacyjnym, 8 Dywizjonowi Przeciwlotniczemu z Dziwnowa, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, który ufundował materiały do wykonania nagród dla dzieci- nagrody wykonała Pracownia Rękodzieła „Impresje”
Wielkie podziękowania należą się sponsorom:
Bistro i Pub Nemo, Berlin Doner Kebap, Aparthotel Międzyzdroje, Hotel Aurora Spa&Welness, Zakład Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach, Bagiński & Chabinka Spa Międzyzdroje, Lunapark Komar, Kostek Usługi Wykończeniowe, Restauracja Dolce Vita, Bałtycki Park Miniatur Międzyzdroje, Klub Sportowy Fala, Dystrybucja Gazu Wójcik, Solmar, Willa Słowiańska, Rafał Deja, Krzysztof Koczorowski, Restauracja Neptun, Polskie Składy Budowlane Dom-Bud II, Mumu, Goferek, Wielka Wystawa Klocków Lego, Robert Gałczyński, Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Kochanowskiego w Międzyzdrojach, Klub Sportowy Fala Międzyzdroje
Organizatorzy:
Gmina Międzyzdroje
Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach
Kukucorn
Fundacja Benefis

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004-2023 Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski