Jesteś naszym 5009015 gościem

Galeria zdjęć:

Warsztaty dziennikarskie w MDK – już 6 lutego !  2019-02-04

Zapraszamy dzieci i młodzież na warsztaty dziennikarskie do MDK – już 6 lutego !

Warsztaty poprowadzi Magdalena Kuszewska- dziennikarka od kilkunastu lat. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Publikowała teksty i wywiady w takich magazynach, jak: „Twój Styl”,
„Pani”, „Gala”, „Olivia”, „Świat Kobiety”, „Esquire”, poza tym w „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”; autorka przewodnika "Europa na zakupy"
i współautorka książek: "Co boli związek" oraz „Ginekolodzy”. Pracowała
też krótko w 4Fun TV. Prowadziła konferencje, spotkania ze znanymi
osobami (np. na Kongresie Kobiet).
W planie warsztatów - prezentacja zdjęć m.in. z Robertem Lewandowskim, Marcinem Gortatem, Grzegorzem Krychowiakiem i Celią Jaunat, Grzegorzem Markowskim z Perfectu, Małgorzatą Sochą, Magdaleną Boczarską.
Magda opowie ciekawostki z życia dziennikarki: jak prawie się spóźniła na samolot do Sewilli do Krychowiaka, jak Lewy wpuścił ją wieczorem na pusty stadion w Dortmundzie, jak Magda Boczarska wybierała długo lunch do wywiadu, jak Paweł Domagała prosił, abym mu podać, ile ma odsłon jego utwór, jak Gortat zaprosił ją na wywiad kilka godzin po imprezie, jak pomogła
oblać wodą Jarka Kreta i Marię Seweryn, jak zrobiła wywiad ze znanymi
parami o miłości, a one się potem zaraz rozstały itd...
Dzieci dowiedzą się o tym, co robi dokładnie dziennikarz, jak się szykuje do wywiadu, a wreszcie-jak się robi gazetę : redakcja, planowanie numeru, autoryzację. Będzie też czas na pytania dzieciaków. Nauczymy się, jak pisać profesjonalnie informację prasową. Będziemy układać parami scenki: dziennikarz kontra gwiazda, a dzieci wcielą się raz w tę osobę, raz w tę.
Pogadamy, o co warto pytać gwiazdy, a o co nie wypada, czym są tabloidy
i papparazzi, usłyszymy anegdoty o gwiazdach polskich.
Zapraszamy serdecznie 6 lutego o godzinie 13.00 do MDK!

 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski