Jesteś naszym 5009005 gościem

Galeria zdjęć:

Drugi tydzień zimowych ferii również jest atrakcyjny 😊   2019-02-07

Dobiegły końca ferie zimowe, pełne niespodzianek i atrakcji dla dzieci. Codziennie odbywały się warsztaty plastyczne, podczas których wykonaliśmy wiele ciekawych prac: kartki walentynkowe, magnesy filcowe , drzewka szczęścia, pachnące kule do kąpieli, fluffy slime, włóczkowe serca, koszulki z własnoręcznie malowanym wzorem, maski 3 D z kolorowego piasku, podkładki pod kubek, domowe spa – aromatyczna sól do kąpieli, przyborniki ozdabiane włóczką, szkatułki na bizuterię.
Spora dawka aktywności ruchowych i muzycznych – taniec, śpiew cieszyły się dużym powodzeniem u dzieci. Graliśmy na bum bum rurkach takie hity jak Sofia, czy Let it snow, lub piosenki z filmu „Vaiana - Skarb Oceanu” oraz wiele wiele innych. Zagraliśmy nawet Eine Kleine Nacht Music na instrumentach perkusyjnych, tańczyliśmy ze wstążkami gimnastycznymi, dzieci się wykazały dużą aktywnością i kreatywnością, przygotowując kilka własnych kompozycji na występ finałowy.
Tradycyjnie podczas ferii dzieci spotkały się z ratownikiem w ramach zajęć
„Bezpieczne ferie z WOPR”.
W muzeum Wolińskiego Parku Narodowego poznawaliśmy tajniki pracy z mikroskopem, a następnie odbyły się warsztaty przyrodnicze. Wyjście do kręgielni Hotelu Aurora było kolejnym punktem naszego programu. Poznaliśmy losy Czarnoksiężnika Ozona z Magicznej Krainy na spektaklu Studia Teatralnego Krak –Art z Krakowa. Kolejną niespodzianką było spotkanie z Olafem Lubaszenko, polskim aktorem filmowym i teatralnym, reżyserem i producentem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. Na spotkaniu z aktorem dzieci zadawały dużo pytań związanych z aktorstwem i ciekawostkami tego zawodu, a dowiedziały się między innymi, kto użyczył głosu głównemu bohaterowi filmu „Ralph Demolka w Internecie”. Najnowsza produkcja Walt Disney Animation Studios została nominowana do Oscara w kategorii pełnometrażowy film animowany. Zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii zimowych wyjściem do kina 7 D i labiryntu luster.
W drugim tygodniu ferii odbyło się spotkanie z Magdą Kuszewską, dziennikarką , absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, autorką tekstów i wywiadów w takich magazynach, jak: „Twój Styl”, „Pani”, „Gala”, „Olivia”, „Świat Kobiety”, „Esquire”, poza tym w „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”; autorką przewodnika "Europa na zakupy" i współautorką książek: "Co boli związek" oraz „Ginekolodzy”. Pracowała też w 4Fun TV. Prowadziła konferencje, spotkania ze znanymi osobami (np. na Kongresie Kobiet). Magda opowiedziała ciekawostki o znanych polskich sportowcach, aktorach i celebrytach, a także o kulisach powstawania wywiadów m.in. z Danielem Olbrychskim, Andrzejem Wroną, Robertem Lewandowskim, Marcinem Gortatem, Grzegorzem Krychowiakiem, Magdą Gessler i nie tylko.
Środa upłynęła pod znakiem rekreacji – dzieci były w kinie Eva na seansie filmowym „Ralph Demolka w Internecie”, a następnie w kręgielni Hotelu Aurora.
5 lutego w Centrum Edukacyjno - Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego dzieci spotkały się z leśnikiem, Panem Radosławem Skórkowskim – wieloletnim pracownikiem WPN. Pan Radek opowiadał o pracy w lesie, prezentował przyrządy i urządzenia wspomagające pracę leśniczego, prezentował gatunki drzew występujące w WPN, uczył jak je rozpoznawać. Uczestnicy dowiedzieli się jakie dla nas wszystkich ma znaczenie las i dlaczego musimy o niego dbać. Na zakończenie spotkania rozwiązywaliśmy karty pracy dotyczące gatunków drzew oraz poznawaliśmy gatunki zamieszkujące poszczególne piętra w lesie.
Rozegrano turnieje w następujących dyscyplinach: szachy, warcaby, piłkarzyki, FIFA oraz tenis stołowy. Szczegółowe wyniki będzie można zobaczyć na stronie internetowej www. mdkmiedzyzdroje.com.
W ostatnim dniu ferii odbyła się wystawa prac dzieci, występy artystyczne i
wręczenie nagród dla uczestników turniejów. Dla każdego – coś miłego, tradycyjnie każde dziecko otrzymało upominek.
Do najciekawszych wydarzeń muzycznych w MDK podczas ferii niewątpliwie należał koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej Wood and Brass Band z Goleniowa. Był to wspaniały i energetyczny popis muzyczno –taneczny, same przeboje w nowoczesnych aranżacjach. Orkiestra Wood and Brass Band to laureaci wielu konkursów i festiwali, mające na swoim koncie wiele spektakularnych sukcesów, m.in. Złoty medal oraz 6 lokata w klasyfikacji generalnej w światowym finale organizacji WAMSB w Braganca Paulista w BRAZYLII (lipiec/sierpień 2014), Złoty medal w kategorii "Show" w europejskich eliminacjach organizacji WAMSB w Rastede w Niemczech (lipiec 2014), Grand Prix w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Łobzie (2014) oraz wiele innych nagród.

Międzynarodowy Dom Kultury składa podziękowania za pomoc w organizacji ferii Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Hotelowi Aurora Family&Spa, oddziałowi WOPR z Międzyzdrojów, dyrektorowi i pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych, dyrektorowi i pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego i firmie Inter System za bilety wstępu do kina 7 D i Labiryntu Luster

                                                                                                                                                                                                                                                                 
>

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: ”Europa inwestująca w obszary wiejskie” Operacja pn. ”Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR” mająca na celu: ”Zakup, instalacja oraz montaż profesjonalnego oświetlenia, a także organizacja wystawy lokalnego artysty Bronisława Pietkiewicza ma na celu wyeksponowanie walorów dziedzictwa kulturowego obszaru LSR w budynku Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach”, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 ”Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność ” w ramach działania” Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.


”Monitoring w MDK w Międzyzdrojach” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”, w ramach celu ”Propagowanie dobrostanu społecznego i dziedzictwa kulturowego na obszarach rybackich i obszarach akwakultury, w tym dziedzictwa kulturowego” obejmujęcej ”Tworzenie, rozwój oraz wyposażenie infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej, przeznaczonej na użytek publiczny, historycznie lub terytorialnie związanej z działalnością rybacką”
”Zakup oświetlenia LED RGB wraz z urządzeniami do podświetlania architektury oraz przyrody” w ramach działania ”Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, objętego Programem Operacyjnym ”Rybactwo i Morze”

Polityka prywatności   © 2004- Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach

Projekt i wykonanie: Leszek Kowalski